Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Омельник

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

“Російські ракети та авіабомби зруйнували навчальний заклад, збудований 46 років тому”. Історія єдиної школи в Омельнику

зруйновано: квітень 2023 / Запорізька область , Пологівський район , Омельник

Село Омельник Пологівського району Запорізької області розташоване поряд з лінією фронту. Попри постійні обстріли, там продовжують жити люди, які не хочуть покидати рідні домівки. У 2023 році армія рф повністю розбила єдину школу.

“Корпус навчального закладу збудували у 1977 році, а у 1941 звідси випустили першу середню школу”, — розповіла директорка Тетяна Орел.

“Залишилися руїни”

Армія рф неодноразово обстрілювала навчальний заклад. Щонайменше три ракети й стільки ж авіабомб перетворили школу на руїни.

Під час повномасштабної війни Тетяна Орел з чоловіком жили на території шкільного подвір’я — чули кожен вибух та удар по будівлі навчального закладу:

“Ми не встигали ховатися, тому що у нас не буває тривог — тут обстріли постійно. Чоловіка поранили, він отримав контузію, довелося робити операцію на очах. Я була в трьох метрах від епіцентру вибухів. Кажуть: наше щастя, що ми в трикутник попали — воно над нами пройшло”.

“Все було чудово до того, як прийшли окупанти”

Вчителі та учні роз’їхалися по різних куточках країни. В громаді залишаються діти, але навчаються тільки дистанційно. 

Я вчилася у цій школі. Вона була прекрасна — повністю відбудований новий корпус. Все було чудово до того, як прийшли окупанти на нашу землю. Сум, біль і ненависть до росіян. В один момент вони перекреслили наше життя”, — розповіла Світлана Руденко, староста селищної ради.

Після початку повномасштабного вторгнення станом на осінь 2023 року в Запорізькій області були пошкоджені або зруйновані 125 шкіл, що становить 25% від загальної кількості. Загалом за два роки російські військові пошкодили кожну сьому школу в Україні.

Платформа “Свій дім” вдячна https://omore.city/ за світлини та інформацію для підготовки статті.

Читати по темі: “Армія рф зруйнувала корпуси й окупувала навчальні бази”. Історія Сіверського професійного ліцею

admin / 28.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ріта Сіобко жила в Нью-Йорку на Донеччині. Мала триповерховий дім та продуктово-продовольчі магазини, перший з яких відкрили з чоловіком ще у 1995 році. До початку великої війни бізнес розвивався, а...

читати історію

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань