Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Мамонтова , 36

Будинок у Попасній дістався Олександрі Ватанській у спадок від батьків. Вона жила в ньому з одного рочку. Коли тато помер, мама придбала оселю неподалік, а цю залишила дочці. 

“В домі не було ванни, санвузла, душ на вулиці, тому все робили з нуля. Вставили пластикові вікна, нові двері, зробили теплу підлогу і камін. Згодом з’явилися прибудова довжиною 9 метрів. Біля дому була літня кухня, яку використовували, як сарай. Тримали півсотні курей, кроликів, які загинули під час пожежі. Згорів і наш будинок, який ми так любили”, – розповіла жінка журналісту Свій дім.

Ніч на 18 квітня була “справжнім пеклом”

Родина виховувала чотирьох дітей. Чоловік був працівником Попаснянського РЕМу, а Олександра шила й ремонтувала одяг для знайомих. За рік до великої війни виграла грант від Червоного Хреста й придбала швейне обладнання.

До 6 березня 2022 року вся родина була у Попасній. Потім Олександра виїхала з міста з дітьми, мамою та онуком. Чоловік залишився, щоб охороняти будинок від мародерів і доглядати за худобою. 

“У ніч на 18 квітня 2022 року він пережив справжнє пекло. Був вибух, його відкинуло під диван й засипало балками. Олександр відчув сильний біль у нирках і п’ятах, але розумів, що треба вибиратися з-під завалів. Побачив, що від прибудови залишилась лише підлога. Там нічого не було, тільки горів диван. Він відкинув його в бік городу, щоб вогонь не пішов далі. А коли повернув голову, то вже палали й інші кімнати. Схопив вогнегасник, але всі зусилля були марними”, – розповідає вона.

Коли жінка їхала з Попасної, просила чоловіка, щоб він склав документи у маленьку сумку й завжди носив із собою. Тієї ночі він вибіг на вулицю у самому халаті, а сумка залишилася на каміні.

Будинку немає – охороняти більше нічого

“Він забіг у дім, схопив її й почав виходити. Обернувся і побачив, що лежить газовий балон, а під ним полум’я. Наче його взяли й поклали на багаття. Олександр зрозумів, що він зараз вибухне. Тільки про це подумав і його відкинуло аж до хвіртки. Він нічого не міг більше вдіяти та у шоковому стані пішов до брата”, – розповідає жінка.

Коли чоловік зрозумів, що будинку немає й охороняти більше нічого – поїхав до рідних. Нині родина винаймає квартиру у Черкасах, у якій живуть дев’ятеро людей.  

Допомогти родині можна за номером картки: 4149 4991 6279 2871 (Ватанська Олександра Миколаївна).

Читайте ще: “Через наш будинок літали і “Смерчі”, і “Урагани”, і якісь вогняні кулі”. Історія Віри Оліфіренко

Юлія Ступка / 04.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”