Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської

зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Мамонтова , 36

Будинок у Попасній дістався Олександрі Ватанській у спадок від батьків. Вона жила в ньому з одного рочку. Коли тато помер, мама придбала оселю неподалік, а цю залишила дочці. 

“В домі не було ванни, санвузла, душ на вулиці, тому все робили з нуля. Вставили пластикові вікна, нові двері, зробили теплу підлогу і камін. Згодом з’явилися прибудова довжиною 9 метрів. Біля дому була літня кухня, яку використовували, як сарай. Тримали півсотні курей, кроликів, які загинули під час пожежі. Згорів і наш будинок, який ми так любили”, – розповіла жінка журналісту Свій дім.

Ніч на 18 квітня була “справжнім пеклом”

Родина виховувала чотирьох дітей. Чоловік був працівником Попаснянського РЕМу, а Олександра шила й ремонтувала одяг для знайомих. За рік до великої війни виграла грант від Червоного Хреста й придбала швейне обладнання.

До 6 березня 2022 року вся родина була у Попасній. Потім Олександра виїхала з міста з дітьми, мамою та онуком. Чоловік залишився, щоб охороняти будинок від мародерів і доглядати за худобою. 

“У ніч на 18 квітня 2022 року він пережив справжнє пекло. Був вибух, його відкинуло під диван й засипало балками. Олександр відчув сильний біль у нирках і п’ятах, але розумів, що треба вибиратися з-під завалів. Побачив, що від прибудови залишилась лише підлога. Там нічого не було, тільки горів диван. Він відкинув його в бік городу, щоб вогонь не пішов далі. А коли повернув голову, то вже палали й інші кімнати. Схопив вогнегасник, але всі зусилля були марними”, – розповідає вона.

Коли жінка їхала з Попасної, просила чоловіка, щоб він склав документи у маленьку сумку й завжди носив із собою. Тієї ночі він вибіг на вулицю у самому халаті, а сумка залишилася на каміні.

Будинку немає – охороняти більше нічого

“Він забіг у дім, схопив її й почав виходити. Обернувся і побачив, що лежить газовий балон, а під ним полум’я. Наче його взяли й поклали на багаття. Олександр зрозумів, що він зараз вибухне. Тільки про це подумав і його відкинуло аж до хвіртки. Він нічого не міг більше вдіяти та у шоковому стані пішов до брата”, – розповідає жінка.

Коли чоловік зрозумів, що будинку немає й охороняти більше нічого – поїхав до рідних. Нині родина винаймає квартиру у Черкасах, у якій живуть дев’ятеро людей.  

Допомогти родині можна за номером картки: 4149 4991 6279 2871 (Ватанська Олександра Миколаївна).

Читайте ще: “Через наш будинок літали і “Смерчі”, і “Урагани”, і якісь вогняні кулі”. Історія Віри Оліфіренко

Юлія Ступка / 04.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої