головна / Історії, які ви нам розповіли / Попасна
Подзвонив чоловік і сказав: “Я живий. Виліз з-під завалів, але будинку в нас більше немає”. Історія Олександри Ватанської
зруйновано: квітень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Попасна / Мамонтова , 36
Приватний будинок
Дата руйнування:
квітень 2022
Дата додавання до бази:
04 жовтень 2023
Адреса:
Луганська область ,
Сєвєродонецький район , Попасна ,
Мамонтова , 36
Будинок у Попасній дістався Олександрі Ватанській у спадок від батьків. Вона жила в ньому з одного рочку. Коли тато помер, мама придбала оселю неподалік, а цю залишила дочці.
“В домі не було ванни, санвузла, душ на вулиці, тому все робили з нуля. Вставили пластикові вікна, нові двері, зробили теплу підлогу і камін. Згодом з’явилися прибудова довжиною 9 метрів. Біля дому була літня кухня, яку використовували, як сарай. Тримали півсотні курей, кроликів, які загинули під час пожежі. Згорів і наш будинок, який ми так любили”, – розповіла жінка журналісту Свій дім.
Ніч на 18 квітня була “справжнім пеклом”
Родина виховувала чотирьох дітей. Чоловік був працівником Попаснянського РЕМу, а Олександра шила й ремонтувала одяг для знайомих. За рік до великої війни виграла грант від Червоного Хреста й придбала швейне обладнання.
До 6 березня 2022 року вся родина була у Попасній. Потім Олександра виїхала з міста з дітьми, мамою та онуком. Чоловік залишився, щоб охороняти будинок від мародерів і доглядати за худобою.
“У ніч на 18 квітня 2022 року він пережив справжнє пекло. Був вибух, його відкинуло під диван й засипало балками. Олександр відчув сильний біль у нирках і п’ятах, але розумів, що треба вибиратися з-під завалів. Побачив, що від прибудови залишилась лише підлога. Там нічого не було, тільки горів диван. Він відкинув його в бік городу, щоб вогонь не пішов далі. А коли повернув голову, то вже палали й інші кімнати. Схопив вогнегасник, але всі зусилля були марними”, – розповідає вона.
Коли жінка їхала з Попасної, просила чоловіка, щоб він склав документи у маленьку сумку й завжди носив із собою. Тієї ночі він вибіг на вулицю у самому халаті, а сумка залишилася на каміні.
Будинку немає – охороняти більше нічого
“Він забіг у дім, схопив її й почав виходити. Обернувся і побачив, що лежить газовий балон, а під ним полум’я. Наче його взяли й поклали на багаття. Олександр зрозумів, що він зараз вибухне. Тільки про це подумав і його відкинуло аж до хвіртки. Він нічого не міг більше вдіяти та у шоковому стані пішов до брата”, – розповідає жінка.
Коли чоловік зрозумів, що будинку немає й охороняти більше нічого – поїхав до рідних. Нині родина винаймає квартиру у Черкасах, у якій живуть дев’ятеро людей.
Допомогти родині можна за номером картки: 4149 4991 6279 2871 (Ватанська Олександра Миколаївна).
Читайте ще: “Через наш будинок літали і “Смерчі”, і “Урагани”, і якісь вогняні кулі”. Історія Віри Оліфіренко
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історіюМи відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історіюПриватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
Багатоквартирний будинок