Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Заклад освіти

П’ять шкіл Чернігівської області, відновлених після російських обстрілів

Чернігівська область , Чернігівський район

В Чернігівській області 907 закладів освіти, 143 з них в результаті російських обстрілів отримали різні пошкодження. Станом на травень 2023 року вдалося відновити 70. 

Сьогодні “Свій дім” розповідає про п’ять з них.

Школа в Шаповалівці 

Програма “U-LEAD з Європою” та БФ “Сміливі відновлювати” відремонтували школу в Шаповалівці Чернігівської області.

Роботи тривали з липня по жовтень. За цей час волонтери та будівельники замінили вхідні двері, вікна та освітлення, усі розетки та вимикачі, облаштували зовнішні та внутрішні відкоси, встановили нову вивіску з підсвіткою.

Количівський ліцей

На початку березня 2022 року Количівський ліцей був частково зруйнований внаслідок обстрілів російської армії. Після обстрілу на території закладу були щонайменше 3 вирви від боєприпасів.

Количівський ліцей вдалося відбудувати. В цьому допомогли ювелірний бренд Gunia Project, гуманітарна ініціатива SavED, БФ “Українська призма”, спільнота “Батьки SOS”.

Михайло-Коцюбинський ліцей

4 березня 2022 року Михайло-Коцюбинський ліцей, в укритті якого ховалися люди, потрапив під обстріл. 

Влітку 2022 року почалася його відбудова. Тоді змогли зробити 70% даху. Будівельні матеріали надала обласна військова адміністрація, були замінені вікна. Зараз будівля частково відновлена, але корпус, в який було влучання стоїть закритий.

З 1 вересня 2023 року у Михайло-Коцюбинському діти навчаються не лише в стінах ліцею, а й у модульних класах. Цю конструкцію збирали протягом літа. Вона розрахована на 120 учнів. 

Лихачівський ліцей

Лихачівський ліцей, який був побудований в 1927 році за давньою українською технологією хати-мазанки, постраждав від обстрілів у березні 2022 року.

 

7 жовтня він знову відчинив свої двері. Його відновив БФ “Сміливі відновлювати”. 

З липня по вересень 60 волонтерів і 20 місцевих будівельників відновлювали зовнішні стіни за технологією хати-мазанки, замінили дах, водостічну систему, вікна, систему електрики, побудували вхідну групу з пандусом, відремонтували стіни, стелі та підлогу у бібліотеці, класах, коридорі, фоє. Рбладнали класи меблями, партами-трансформерами, телевізором, прожекторами, звуковими системами. Оновили зону відпочинку, клумби, покриття зупинки шкільного автобуса. На стіни нанесли мурал з традиційними українськими орнаментами.

Школа № 20 у Чернігові

25 шкіл росіяни пошкодили в Чернігові. Влітку міська рада вирішила ліквідувати школи №18 та 21 через те, що їх неможливо відбудувати. А ось навчальний заклад № 20 відновили.

6 березня 2022 року у дах було пряме влучання — вибиті понад 50% вікон та дверей, посічені стіни, виведена з ладу система опалення. Постраждали кабінети початкової школи, інформатики, фізики, хімії, спортзал.

Чернігівська міська рада відновила усі вибиті вікна, залатала дірку в даху та полагодила систему опалення. Saved foundation разом із благодійниками та партнерами відновили класи інформатики, фізики, НУШ, хімії. Компанія SQUAD облаштувала кабінет інформатики ергономічними меблями та сучасними комп’ютерами.

Читайте ще: Зруйновані ворожими обстрілами. Історія двох будівель Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва

Катерина Черніговець / 15.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко