Відбудова

головна / Відбудова

Відбудова
Багатоквартирний будинок

Програма “ВідновиДІМ” від Фонду енергоефективності. П’ять відбудованих багатоповерхівок

З листопада 2022 року в Україні діє програма “ВідновиДІМ”, за якою ОСББ можуть отримати кошти на ремонт пошкоджених внаслідок агресії рф багатоповерхівок. Програма діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій і територій, на яких ведуться активні бойові дії.

Перші відновлені багатоповерхівки

Першими, хто відновив свої будинки за програмою “ВідновиДІМ” стали мешканці з Ірпеня. Наприкінці січня 2023 року було відновлено будинки ОСББ “Затишний 2020” та “ЖК Ново-Оскольський”.

23 березня 2022 року в “ЖК Ново-Оскольський” було пряме влучання чотирьох фугасних снарядів, які спричинили руйнацію даху, сьомого поверху і пожежу, яка тривала два дні.

В ЖК у межах програми відремонтували фасади, відновили зруйновані інженерні системи, замінили вікна та зовнішні і внутрішні тамбурні двері. 

23 березня 2022 року було пошкоджено п’ять п’ятиповерхівок з шести ОСББ “Затишний 2020”: дахи, теплоізоляція зовнішніх стін, вікна й двері, були дірки та тріщини в штукатурці. 

В ОСББ на усунення руйнувань один будинок отримав грант у розмірі 2,4 млн грн, другий — 3,9 млн грн.

Відновили будинок на 400 квартир

ЖК “Фаворит” в Ірпені отримав грант у розмірі 7,2 млн грн на відбудову. За ці кошти у будинку відновили пошкоджений фасад, замінили зовнішні і внутрішні тамбурні двері, а також віконні блоки і блоки балконних дверей.

Після закінчення ремонтних робіт майже всі мешканці повернулися додому. 

“Чумацький шлях” в Житомирі

В Житомирі для ремонту пошкодженого будинку ОСББ “Чумацький шлях 4” отримав грант у розмірі 2,6 млн грн.

Багатоповерхівка на вулиці Чумацький шлях зазнала руйнувань у березні 2022 року. Внаслідок вибухової хвилі від ракетного удару по сусідньому будинку тут були пошкоджені вікна, двері, фасади, дах та інженерні мережі.

За пів року підрядники повністю відремонтували будинок, і мешканці всіх 60 квартир змогли повернутися у власні домівки.

“Незалежність-2” в Охтирці

Бомбардування і постійні обстріли пошкодили будинок ОСББ “Незалежність-2” в місті Охтирка Сумської області. Було зруйновано частину віконних і балконних блоків, вхідні двері, покрівля.

Триповерхівка ОСББ “Незалежність-2” отримала грант від Фонду енергоефективності — понад 416 тис. грн. За ці кошти там встановили енергоефективні вікна та балконні рами, а також замінили двері. 

Читати по темі: “Найбільші витрати взяв на себе французький фонд, інвестувавши у відбудову 10 млн грн.” Історія відновлення 18-поверхового “Титану” в Ірпені

Катерина Черніговець / 29.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко