Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“У Маріуполі був жах. Від мого дому залишились лише ключі”. Історія Юлії Прожирко

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / Покришкіна

Від оселі на восьмому поверсі у маріупольчанки Юлії Прожирко залишились лише ключі. Затишну квартиру, в якій родина дівчини рятувалася від обстрілів, знищив ворожий снаряд. Усе згоріло вщент:

“Я повірити не могла, але коли пізніше надіслали фото нашої квартири – я була в істериці. Все життя, яке минуло там, на восьмому поверсі. Все, що я так любила, було знищено “руським міром”.

Спали на підлозі, а їжу готували на вулиці

Юля разом з рідними виїхала з міста 17 березня 2022 року. До цього вони жили у справжньому пеклі: спали на підлозі у холодні квартирі, потім у підвалі, готували їжу на вулиці під гул літаків, бачили, як у дворі ховали загиблу жінку.

Мешканці будинку у Кальміуському районі ховалися в ньому, ніби це дійсно була фортеця, яка захистить від ракет, снарядів та бомб.

Щовечора Юля з сестрою думали, що завтра це все скінчиться, що ось-ось, і буде тиша. 

Коли дівчина дізналася, що відбувається у районі “Азовсталі”, вона не знаходила собі місця. Там мешкав її батько з яким не було зв’язку. Лише в евакуації дізналася, що з ним все гаразд. 

Кожного дня я питала: “За що?”

“Ми не могли знати, що говорять, чи пам’ятають про нас, тому людей почали зомбувати. Казали: “Про вас вже забули, ви нікому не потрібні, і ваш президент покинув Україну зі своєю сім’єю”. Було багато чуток, але я не вірила. Кожного дня я задавала собі багато питань, головне з яких: “За що?”.

Коли родина виїжджала з Маріуполя – по дорозі були численні  російські блокпости у напрямку Запоріжжя. Юлія дивилася у бік окупантів і ненавиділа кожного з них. Вона не вірила, що залишає рідний дім, але сподівалася якнайшвидше повернутися додому.

“Щоранку прокидаючись, або щовечора лягаючи спати, я підходила до вікна і дивилася на небо, на зірки. В такі моменти я розуміла, що я вдома. Знаєте, було таке відчуття, ніби я маленька мишка, яку за межами будинку чекає багато небезпек. І ось, коли ти знаходишся в своїй “нірці”, ти знаєш, що ти під захистом. Ти розумієш, що вдома на тебе чекають, і що ніякий “кіт” тебе там не дістане”, – пригадує Юлія. 

Платформа “Свій дім” вдячна primorka.city за інформацію для підготовки допису.

Читайте ще: Історія будинку в Маріуполі, де знімали фільм “Маленькая Вера”

admin / 26.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”