![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/sajt-4.jpg)
“Ми хочемо якнайшвидше та ефективніше відновити Україну. Три об’єкти, до відбудови яких долучилися “Сміливі відновлювати”
Київська область , Бучанський район
Житло
Дата додавання до бази:
08 вересень 2023
Адреса:
Київська область ,
Бучанський район
“Ми розуміємо, що відбудова України — це довгий, тяжкий та надважкий процес. Ми вже рік їздимо по Київщині розбирати завали. Коли приїжджаємо до нової локації, то іноді здається, що вони просто не закінчуються”, — поділилася з журналістами “Свій дім” комунікаційниця “Сміливі відновлювати” Таїсія Оріховська.
Починали з розбору завалів на Київщині
Волонтерська ініціатива “Сміливі відновлювати” розпочала свою діяльність з розборів завалів на Київщині після її деокупації. Після першої толоки організація почала рости й наразі у них вже більше ніж 2000 волонтерів, з яких є професійні будівельники та люди без досвіду роботи, які просто хотіли допомогти.
“Сміливі відновлювати” починали толоки в Київській області – Ірпінь, Буча, Горенка, Гостомель. Організація запустила волонтерський будівельний табір в селі Лихачів Чернігівської області.
Також “Сміливі відновлювати” виграли грант на відбудову 12 шкіл, який вже знаходиться на фінальній стадії, а в рамках проєкту “Сміливі документувати” розказали історії людей, які потребують відновлення житла. І зараз вони збирають кошти на відбудову цих будинків.
“Ми провели в будинок Надії всі комунікації”
В Горенці Київської області живе пані Надія. Через російську агресію її будинок був повністю зруйнований, він не піддавався відновленню та його можна було лише знести.
“Вона звернулася до нас по допомогу і ми всю осінь та зиму їздили до неї й розбирали завали”, — розказала Таїсія.
Після цього, пані Надії отримала модульний будинок від іншої волонтерської організації, але там не була підключена електрика та внутрішні комунікації. “Сміливі відновлювати” долучились і завдяки волонтерам з будівельним досвідом, зробили так, щоб у будинку було комфортно жити.
“Ми з нею постійно на зв’язку і вона дуже рада, що в неї з’явився будинок з внутрішніми комунікаціями й не треба бігати на вулицю”, — поділилася Таїсія.
“Людмила сховалася і дивилася, як її будинок горить”
У пані Людмили з Гостомеля повністю згорів будинок через напад рф. Це сталося тоді, коли біля її оселі базувалися росіяни, вони обстріляли його і він почав горіти. Людмила хотіла хоч якось загасити пожежу, але загарбники почали по ній стріляти.
Все, що могла зробити жінка — це сховатися і дивитися, як її будинок горить.
“Сміливі відновлювати” познайомилися з Людмилою під час реалізації проєкту “Сміливі документувати”.
“Ми активно зараз з нею співпрацюємо. Проводимо їм воду та всі внутрішні комунікації, а інша організація надала модульний будиночок”, — розказала Таїсія.
“Лідія запросила нас на новосілля”
Лідії з Горенки “Сміливі відновлювати” допомогли розібрати завали, а після волонтери з США встановили модульний будинок. Таїсія каже, що цей дім великий та комфортабельний.
“Особливість в тому, що щоб встановити модульний будиночок треба, щоб було вільне місце. А коли в тебе на території повністю зруйнований будинок, а за розбір завалів ніхто не хоче братися, це стає проблематичним. Лідія була дуже нам вдячна, що ми допомогли розібрати всі завали”, — розказала Таїсія.
Декілька днів назад координаторів толок, які були причетні до розбору її зруйнованого будинку, пані Лідія запросила на новосілля.
“Лідія такий стіл накрила, наче це було весілля, а не новосілля. Я розумію, що модульний будинок — це не те саме, що звичайний, але краще, ніж залишитися зовсім без житла”, — поділилася Таїсія.
Читати по темі: Хата-мазанка. “Сміливі відновлювати” відбудовують стіни школи за давньою українською технологією
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)