головна / Історії, які ви нам розповіли / сел. Подвірки

“Комісія сказала, що велику тріщину в стіні достатньо просто заштукатурити”. Історія Олени Фесенко з Харківщини
зруйновано: січень 2025 / Харківська область , Харківський район , сел. Подвірки
Приватний будинок
Дата руйнування:
січень 2025
Адреса:
Харківська область ,
Харківський район , сел. Подвірки
Перед початком великої війни Олена Фесенко переїхала до селища Подвірки на Харківщині. Майже три роки вона залишалася там, попри періодичні обстріли, і не планувала виїжджати. Але на початку 2025 року дронова атака серйозно пошкодила її будинок. Зараз він в аварійному стані й жити там неможливо. Комісія вже провела обстеження та виділила перший транш коштів на ремонт вікон.
Зараз жінка орендує квартиру в Харкові, куди забрала свою собаку та трьох котів. Вона вже п’ять років займається волонтерством і продовжує це робити навіть після втрати дому.
“Великі уламки скла були по всій хаті”
“Свого часу ми з сестрою мали поділити квартиру, тож на свою частку коштів я придбала приватний будинок, бо хотіла мати власне подвір’я ”, — розповіла журналістці “Свій дім” Олена.
22 січня 2025 року селище Подвірки атакували російські шахеди. Постраждали щонайменше 14 будинків, зокрема й житло Олени. Один з дронів влучив в сусідський город, і вибухова хвиля пошкодила її оселю:
“Того дня мене не було вдома. Сусідка подзвонила і сказала, що був прильот, але в нашому домі лише вибило двері. Як виявилися, не тільки — а ще й вікна. Також після обстрілу почав протікати дах, а на стінах з’явилися тріщини. Великі уламки скла були по всій хаті”.
Квартира у Харкові, яку зараз винаймає Олена, проста та без ремонту. Жінка каже, що знайти кращий варіант з тваринами важко:
“Добре, що є світло, газ та опалення”, — каже вона.
Їхати в більш безпечні регіони Олена поки не планує. Переживає, що не зможе там влаштуватися, бо з твариною важко знайти житло:
“Вже декілька місяців ми живемо в квартирі, і я маю зізнатися, що мені тут навіть комфортніше, ніж в приватному будинку. Не треба перейматися за роботу котла та інші зручності. Але де ми будемо жити надалі і як довго — не знаю”.
“Коштів на ремонт не вистачає”
Олена отримала перший транш на ремонт пошкодженого житла за програмою “єВідновлення”. Кошти поки не використала, але зазначає, що цього недостатньо для відновлення будинку.
“Спочатку я запросила спеціаліста, який порахував необхідний бюджет для встановлення вікон. Але, на жаль, виділених коштів не вистачає навіть на найдешевші вікна та оплату роботи. Комісія, що обстежувала будинок, сказала, що тріщину в стіні, через яку можна побачити подвір’я, достатньо просто заштукатурити. По цьому питанню я хочу проконсультуватися з фахівцями, бо не розумію, чи дійсно так безпечно робити. На дах виділили 10 листів шиферу. Загалом сказали, “радійте, що вам вікна поставлять””, — каже жінка.
Не здається і допомагає іншим
Олена — засновниця “Центру дружньої взаємодопомоги”. Вже п’ять років допомагає людям. До неї звертаються з різними запитами, а вона знаходить необхідні речі серед небайдужих людей та в інших організаціях. Це може бути як пошук крісла колісного, так і посуду та речей для переселенців. Жінка допомагала збирати кошти на операцію колишньому колезі, привозила речі та продукти в інтернати та інші заклади Харківщини.
“На початку великої війни я розносила по нашому селищу обіди для людей. Організація, яка цим займалася, знала, що я можу допомогти, і не підведу”, — каже вона.
Попри допомогу іншим, Олена відчуває, що й сама потребує підтримки. Війна та життєві труднощі негативно впливають на її психологічний стан:
“Минулого року у моєї мами був інфаркт, після цього вона стала маломобільною і майже не ходить. Чоловіку зробили операцію і він потребує реабілітації, але поки на це немає коштів. Син навчається на четвертому курсі, а донька відрахувалася. Всі ці обставини негативно впливають на мене. Я відчуваю, що мені потрібен психолог чи інший спеціаліст, бо вже важко справлятися з усіма негараздами. Стан трохи депресивний, але я все одно потроху борюся з цим, як можу”.
Читати по темі:
“Ракети з рф долітають до Харкова за 30 секунд, але їхати з міста не будемо”. Історія Наталії Ярош