Допомога

головна / Допомога

Допомога
Житло

Пропозиції безоплатного тимчасового житла для ВПО

Через велику війну багато українців втратили свої місця сили. Вони знищені та обпалені ворожим вогнем або вціліли, але знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Тепер їхнє житло — це кімнати в гуртожитках, зйомні квартири та прихисток у родичів. 

“Свій дім” зібрав пропозиції від організацій та фондів, які пропонують тимчасове безоплатне проживання. 

Всімдім — житло, працевлаштування та робота з психологом 

У селі Усівка Київської області з’явилося модульне містечко для переселенців від проєкту української команди “Всімдім”. Це невеликі будиночки, розташовані поряд та облаштовані усім необхідним для тимчасового проживання. Безоплатно жити в такій оселі можна від 6 до 12 місяців. Потім вона переходить у тимчасове користування іншим ВПО. Таким чином за шість місяців програма зможе адаптувати 16 людей, а за три роки — майже 100. 

Обов’язковими умовами участі в програмі є працевлаштування, щоб мати можливість накопичити гроші й прийти до самозабезпечення. Деталі та анкета тут.

“Синергія заради добробуту”— житло у Києві за плетіння маскувальних сіток

БФ домовився з хостелом “I.HOTEL” про безоплатне проживання у вільних кімнатах. Перевага надається жінкам з дітьми. Щодо чоловіків — кожен випадок розглядається окремо. 

Безкоштовно жити у закладі можна протягом двох місяців. Пенсіонерам та людям з інвалідністю — до завершення волонтерської ініціативи. Деталі та номер телефону для зв’язку тут.

“До України з Любов’ю” — безкоштовне житло для ВПО

У безоплатне користування до п’яти років надаються 135 квартир у селі Софіївська Борщагівка, 330 квартир у Тарасівці Боярської ТГ та будинки для самотніх ВПО похилого віку в Колонщині Макарівської громади.

Проживання для пенсіонерів — безкоштовне й на постійній основі. Інші категорії сплачують лише за комунальні послуги. Деталі участі й посилання на анкету тут.

Гірська громада — шелтер для ВПО з Луганщини

Гірська міська військова адміністрація надає тимчасове безкоштовне житло у шелтері для переселенців з Луганської області. Він знаходиться у селищі Солобківці Хмельницького району й розрахований на 23 людини.

У кожній кімнаті можуть жити 4-6 осіб. Там є двоярусні ліжка, тумбочки, комод, шафа для одягу.

Кухня обладнана столами, стільцями, електроплитами з духовою шафою, холодильниками та посудом. Є окремі кімнати гігієни для чоловіків та жінок.

На першому поверсі будівлі розташований медичний заклад – центр сімейної медицини. 

Для реєстрації можна звертатися до гуманітарного штабу Гірської громади за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 122, каб. 3, або за телефонами:+38 063 190 9012, +38 093 038 7916.

Також можна заповнити гугл-форму.

Сервіс з пошуку безкоштовного житла

Волонтери ІТ-спільноти України створили сервіс з пошуку безкоштовного житла в Україні й за кордоном.

Власники житла та ВПО можуть додавати та відповідно шукати оголошення з надання безкоштовного житла за посиланням https://shelter.dopomagai.org або за номером гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по Україні).

Даний сервіс волонтери презентували за підтримки Міністерства розвитку громад та територій разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Читайте ще: Як отримати компенсацію за пошкоджене та знищене війною житло

Юлія Ступка / 26.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко