головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Усівка
Житло та робота для ВПО. Vsimdim шукає дві родини, які готові переїхати на Київщину
Київська область , Броварський район , с. Усівка
Житло
Дата додавання до бази:
17 вересень 2023
Адреса:
Київська область ,
Броварський район , с. Усівка
У селі Усівка Київської області відкрилося модульне містечко для переселенців від проєкту української команди “Всімдім”. Це невеликі будиночки, розташовані поряд та облаштовані усім необхідним для тимчасового проживання.
В перші два вже заселилися переселенці з Херсонщини. Родина Осипенко одна з них. Це Владислав, Ольга та молодша сестра чоловіка Діана. Рідне село подружжя окуповане росіянами з перших днів повномасштабного нападу. Там залишився їхній будинок та невеликий бізнес — крім основної роботи вирощували кукурудзу й полуницю.
Незабаром їхніми сусідами стануть ще дві родини, які відповідають певним критеріям для поселення в Усівці. Яким саме? Читайте нижче.
Не просто житло, а повноцінна програма адаптації
Команда “Всімдім” допомагає з працевлаштуванням і надає психологічну підтримку родинам, чиє житло було зруйноване або знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Безоплатно жити в такій оселі можна від 6 до 12 місяців. Потім вона переходить у тимчасове користування іншим ВПО. Таким чином за шість місяців програма зможе адаптувати 16 людей, а за три роки — майже 100.
Обов’язковою умовою для участі у цьому проєкті є робота з психологом і працевлаштування на локальних підприємствах, щоб мати можливість накопичити гроші й прийти до самозабезпечення.
“Згурівська громада, в якій розташоване наше перше поселення, пропонує вакансії освітянам, лікарям, аграріям, працівникам культури, бджолярам, зоотехнікам, ветеринарам тощо. Першочергово наша команда шукає для родини фахове співпадіння, а також пропонує вакансії, де можлива перекваліфікація або не потрібен досвід роботи. Єдине, що потрібне від учасників — бажання відновлювати свою самостійність”, — розповіла журналісту Свій дім Ольга Костюченко, директорка з маркетингу “Всімдім”.
Після закінчення терміну проживання Vsimdim допоможе з пошуком житла для самостійної оренди. За учасниками програми зберігається робоче місце, але, за бажанням, можна підшукати і нове.
Проєкт Vsimdim шукає дві родини
Виробництво першого будиночка завершили у вересні 2022 року. До цього команда розробила проєкт, працювала з архітекторами та дизайнерами, досліджувала попередній досвід тимчасових поселень в Україні та світі. Паралельно будували ще два будинки, шукали ділянки для поселення та створювали програму адаптації.
У січні 2023 року “Всімдім” запустив анкети для родин, чиє житло зруйноване або знаходиться на окупованих територіях. Через місяць почали будувати ще один дім.
Як отримати тимчасове житло?
На участь в програмі можуть подаватися працездатні люди з дітьми, готові до переїзду та самостійності. Хоча б один член родини має бути працевлаштований згідно тих вакансій, які надають роботодавці громади.
Будиночок розрахований на 3-4 особи, тому більшим сім’ям допомогти не зможуть. Як і тим, хто не хоче або не може працювати, та родинам, які до війни були на соціальному забезпеченні.
Якщо ви підходите за критеріями — треба заповнити анкету https://forms.gle/rhHHd9kyZd8JbcGB7 та пройти співбесіду-знайомство з куратором проєкту та спеціалістом з працевлаштування.
Як все починалось?
Стартап з проєктування та виробництва мобільних будинків команда “Всімдім” створила у 2021 році. Це була мрія про житло, яке можна перевозити та розміщувати в будь-якому місці, насолоджуючись подорожами та новими можливостями. Усе змінив повномасштабний напад рф.
Від своєї ідеї команда не відмовилась, але змінила вектор розвитку на виробництво тимчасового житла для українців, які через війну залишились без даху над головою.
“Цей шлях був колосальним, ми зіштовхувалися з різними складними питаннями, але завжди вірили в те, що робимо дуже важливу справу”, – розповіла Ольга Костюченко.
Співзасновники проєкту – Тетяна Каменєва та Кирило Ярко
Тетяна до повномасштабного вторгення була підтриємницею та в її житті завжди був додатковий черіті -проєкт. Вона є співзасновницею ресторану “Сніг на голову”, працювала черіті-менеджеркою та відповідала за благодійні проєкти на “Куражі”. З початку повномасштабного вторгнення знову почала робити те, чим займалася весь час — координувати, знаходити, допомагати. Так з‘явився фонд допомоги військовим — Shields Ukraine та ГО “Всімдім”.
Кирило — власник та керівник компанії з виробництва промислового торкрет обладнання. З початку великої війни, маючи експертизу у виготовленні мобільного житла, разом з командою адаптував існуючі проєкти будинків для того, щоб родина, яка втратила житло, могла з гідністю посилитися в ньому на деякий термін. Так народився проєкт, який займається тимчасовим житлом. Згодом ідея переросла в повноцінну комплексну програму адаптації.
Три будинки Vsimdim вже профінансовано
Наразі продовжується збір коштів на одну оселю. Вже вдалося зібрати майже 635 тисяч гривень з 720-ти. Частину грошей знято на сплату виробництва:
Номер картки: 5375411204084490
Посилання на банку тут
Читайте ще: Перший в Україні 3D будинок: як обирали родину і чому принтер працює вночі
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...
читати історіюЯк змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти