Допомога

головна / Допомога

Допомога

Безкоштовне житло в Києві за плетіння сіток для ВПО. Для кого і як отримати?

Київська область

Переселенці можуть отримати тимчасове безоплатне житло у Києві від благодійного фонду “СИНЕРГІЯ заради ДОБРОБУТУ” за плетіння маскувальних сіток для ЗСУ.

Директор фонду Михайло Рева відзначає, що маскувальні сітки вони поставляють безкоштовно на фронт через благодійну організацію “Фонд суспільної допомоги”, яка надає всі необхідні матеріали. За тиждень вдається зробити 3 маскувальні сітки, одна – 48 квадратних метрів.

“Людям, які потребують житла, ми надаємо можливість отримати його безкоштовно за плетіння маскувальних сіток. Таким чином, людина розв’язує свої життєві проблеми не коштом інших, за допомогою своєї праці. І я від того дуже щасливий, що можу сприяти добробуту і захисту життя та наближенню перемоги”, — розповів він.

Які умови проживання?

Люди, які потребують житла, можуть безоплатно поселитися у Києві у хостелі “I.HOTEL”. Благодійний фонд домовився з закладом про співпрацю — зараз хостели простоюють або майже незаповнені. Таким чином, люди можуть зайняти вільні кімнати.

Загалом, у хостелі можуть безкоштовно розміститися до 330 людей у 110 кімнатах — 2, 3, 4, 6-місних. В штаті хостела покоївки та майстри, які можуть відремонтувати, якщо щось зламалося.

Хто може претендувати на безоплатне житло?

Безоплатне житло за плетіння маскувальних сіток можуть отримати ВПО — жінки з дітьми. Щодо чоловіків, то кожен випадок розглядається окремо та перевіряється з якого вони регіону, як давно приїхали до Києва, чи знайшли за цей час роботу та чи шукали загалом, чи мають шкідливі звички.

Які документи необхідні для поселення?

Для поселення треба надати паспорт для перевірки реєстрації місця проживання. Довідку ВПО не перевіряють через те, що вона може бути в процесі оформлення.

Який термін безоплатного проживання?

Термін безоплатного проживання для працездатних людей складає 2 місяці. Це адаптаційний період, протягом якого вони можуть знайти роботу. Після цього можливе проживання на платній основі зі знижкою.

Непрацездатні люди (пенсіонери, люди з інвалідністю), мами з дітьми до двох років можуть безоплатно проживати за плетіння сіток до завершення волонтерської ініціативи. Як відзначає Михайло, планується, що ця програма буду працювати до закінчення війни.

Який час роботи над маскувальними сітками?

За одне ліжкомісце треба витратити на плетіння маскувальних сіток 10 годин на тиждень. Також, як виняток, можливі індивідуальні домовленості.

Читайте по темі: Стартував другий етап державної програми єВідновлення. Що треба про це знати

Катерина Черніговець / 13.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко