Допомога

головна / Допомога

Допомога

Безкоштовне житло в Києві за плетіння сіток для ВПО. Для кого і як отримати?

Київська область

Переселенці можуть отримати тимчасове безоплатне житло у Києві від благодійного фонду “СИНЕРГІЯ заради ДОБРОБУТУ” за плетіння маскувальних сіток для ЗСУ.

Директор фонду Михайло Рева відзначає, що маскувальні сітки вони поставляють безкоштовно на фронт через благодійну організацію “Фонд суспільної допомоги”, яка надає всі необхідні матеріали. За тиждень вдається зробити 3 маскувальні сітки, одна – 48 квадратних метрів.

“Людям, які потребують житла, ми надаємо можливість отримати його безкоштовно за плетіння маскувальних сіток. Таким чином, людина розв’язує свої життєві проблеми не коштом інших, за допомогою своєї праці. І я від того дуже щасливий, що можу сприяти добробуту і захисту життя та наближенню перемоги”, — розповів він.

Які умови проживання?

Люди, які потребують житла, можуть безоплатно поселитися у Києві у хостелі “I.HOTEL”. Благодійний фонд домовився з закладом про співпрацю — зараз хостели простоюють або майже незаповнені. Таким чином, люди можуть зайняти вільні кімнати.

Загалом, у хостелі можуть безкоштовно розміститися до 330 людей у 110 кімнатах — 2, 3, 4, 6-місних. В штаті хостела покоївки та майстри, які можуть відремонтувати, якщо щось зламалося.

Хто може претендувати на безоплатне житло?

Безоплатне житло за плетіння маскувальних сіток можуть отримати ВПО — жінки з дітьми. Щодо чоловіків, то кожен випадок розглядається окремо та перевіряється з якого вони регіону, як давно приїхали до Києва, чи знайшли за цей час роботу та чи шукали загалом, чи мають шкідливі звички.

Які документи необхідні для поселення?

Для поселення треба надати паспорт для перевірки реєстрації місця проживання. Довідку ВПО не перевіряють через те, що вона може бути в процесі оформлення.

Який термін безоплатного проживання?

Термін безоплатного проживання для працездатних людей складає 2 місяці. Це адаптаційний період, протягом якого вони можуть знайти роботу. Після цього можливе проживання на платній основі зі знижкою.

Непрацездатні люди (пенсіонери, люди з інвалідністю), мами з дітьми до двох років можуть безоплатно проживати за плетіння сіток до завершення волонтерської ініціативи. Як відзначає Михайло, планується, що ця програма буду працювати до закінчення війни.

Який час роботи над маскувальними сітками?

За одне ліжкомісце треба витратити на плетіння маскувальних сіток 10 годин на тиждень. Також, як виняток, можливі індивідуальні домовленості.

Читайте по темі: Стартував другий етап державної програми єВідновлення. Що треба про це знати

Катерина Черніговець / 13.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”