Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Гостомель

Історії, які ви нам розповіли
Житло

Модульний будинок замість вагончика. Історія Олени Ширяєвої, яка втратила чоловіка і місце сили

Київська область , Бучанський район , Гостомель / 1-го Травня , 30

Коли великий будинок Олени Ширяєвої з Гостомеля знищили російські обстріли, жінка жила у вагончику, який поставили благодійники. Вона дивилась на руїни та мріяла про відбудову хоча б однієї кімнати. Але дім знесли під нуль, реконструкції він не підлягав. 

“Просила, щоб залишили хоча б погріб”

“Там все вигоріло. Приїздили будівельники і все демонтували за два дні. Олександр, Сергій. Такі хороші хлопці. Все зробили на совість. Після себе залишили чистий майданчик, присипаний піском”, — розповіла пані Олена журналістці “Свій дім”.

Жінка просила, щоб їй залишили хоча б погріб, але його теж знесли через аварійний стан:

“Ну не можна його залишати, — сказав мені Олександр.Ви туди зайдете, а він може осипатися, бо все вигоріло. Винесли всю консервацію і його теж зрівняли з землею. Усе перенесла в вагончик, в якому жила. Там намагаюсь і овочі на зиму зберігати. Не знаю чи вийде щось з цього”.  

Модульний будинок замість вагончика

Оселю пані Олени демонтували наприкінці серпня 2023 року. З цим допомогла Гостомельська військова адміністрація. А потім БФ “До України з любов’ю” поставив модульний будинок — 19 вересня 2023 року Олені вручили ключі: 

“Я була приємно вражена наскільки тут комфортно. Воно все таке світленьке і місця вистачає. Дві кімнати, санвузол, кухня-студія повністю обладнана. Великі ліжка, шафа. Пральна машина, бойлер, душова кабіна. Я так акуратно всім користуюсь”. 

“Історію, яку ви про мене писали, показували спонсорам”

Пані Олена розповідає, що рух з демонтажем її зруйнованого дому почався після призначення Ольги Прилипко першим заступником начальника Гостомельської селищної військової адміністрації.  


Я вдячна всім, хто допоміг: будівельникам, волонтерам, владі, фонду і вашому проєкту “Свій дім”. Історію, яку ви про мене писали, надсилала волонтерам. Вони показували її спонсорам, як підтвердження руйнувань внаслідок обстрілів. Бо у мене з усіх доказів були лише два знімки — цілого дому, а потім знищеного”, — каже жінка.

Живе з онукою, а в кімнаті стоїть потрет чоловіка

У новому будинку Олена живе з онукою. Олександрі 21 рік і все дитинство вона провела в домі, який знищила російська армія. Дівчина вчиться, працює і підтримує бабусю. Сумує за дідусем, який в перші дні великої війни загинув на вулиці Привокзальній у Бучі. Поїхав на роботу і не повернувся. У новому будинку стоїть його портрет, перев’язаний чорною стрічкою.

Читайте ще: Як переселенці можуть знайти безкоштовне житло в Україні

Юлія Ступка / 10.11.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?