Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Гостомель

Історії, які ви нам розповіли
Житло

Будинок згорів, а тіло чоловіка знайшли у Бучі. Історія Олени Ширяєвої

зруйновано: березень 2022 / Київська область , Бучанський район , Гостомель / 1-го Травня , 30

Будинок вигорів до цегли, але город я обробляю. Влітку живу у вагончику, який поставили благодійники. Але ж там немає умов.  Щоб скупатися чи попрати речі треба їхати до родичів”, – розповіла журналісту Свій дім Олена Ширяєва з Гостомеля.

До повномасштабного наступу рф жінка жила у великому батьківському домі. Разом з чоловіком займалися городом, тримали курей. Віктор хоч і був на пенсії, але їздив на роботу в Ірпінь – працював сторожем на фабриці, де виготовляли амуніцію для ЗСУ. 

Чоловік поїхав на роботу і більше не повернувся

Вранці 24 лютого 2022 року чоловік поїхав на роботу і більше не повернувся. Майже два місяці про нього не було жодної звістки. І лише у квітні Олені надіслали жахливі фото. Тіло Віктора знайшли у Бучі на вулиці Вокзальній. Він помер від осколкового ураження.

“Востаннє ми поговорили телефоном, вже було чути вибухи і зв’язок перервався. Я думаю, що Віктор хотів через Бучу повернутись у Гостомель, але не встиг. Слідчий сказав, що він загинув 24-25 лютого, бо не було щетини, він не зарослий був”, – пригадує жінка.

Коли влучили у будинок, жінка сиділа в підвалі

“Дуже любила свій дім, у якому були всі зручності: чотири кімнати, ванна. Усе життя чесно працювала і стала безхатьком. Нині замість дому у мене вагончик, який поставили благодійники. Взимку, коли відключали світло, жила у родичів. Приютили і вдячна їм”, – каже Олена.

Пані Олена втратила і свій будинок площею 96 квадратних метрів. Він дістався їй від батьків, був теплим і затишним. 

Коли окупанти влучили у дім, жінка сиділа у підвалі. Чула вибух і бачила, як горить її місце сили. Деякий час була у знайомої, а коли дали зелений коридор – виїхала у Німеччину до племінниці. Після повернення у Гостомель, побачила, що від дому залишились лише стіни. 

Дім згорів, а мародери повирізали труби

Мародери теж “попрацювали”: повирізали металеві труби, із сараю винесли автоклав та оприскувач.

“Я й досі не можу забути, як стояла у сусідському домі, дивилась у вікно й бачила, як горить моя хата. І нічого не могла зробити. Світла не було, води теж, нічого не було. Та й літало з усіх боків”, – каже вона.

P.S. Пані Олена повідомила, що її оселю демонтували. Мрія про відбудову “хоча б однієї кімнати” не здійнилась. Тепер жінка сподівається на допомогу благодійних фондів.

Допомогти жінці можна за номером картки: 5167 8032 7258 4512 Ощадбанк (Ширяєва Олена Іванівна).

UPD. У вересні 202З року БФ “До України з любов’ю” поставив їй модульний будинок.

“Вдячна всім, хто допоміг: будівельникам, волонтерам, місцевій владі за демонтаж зруйнованого дому, фонду “До України з любов’ю” і вашому проєкту “Свій дім”. Історію, яку ви про мене писали, надсилала волонтерам. Вони показували її спонсорам, як підтвердження руйнувань внаслідок обстрілів. Бо у мене з усіх доказів були лише два знімки — цілої оселі, а потім знищеної”, – говорить жінка.

Читайте ще: “Наче стерли флешку, яка не підлягає відновленню”. Історія Марії П’ятовол про будинок батьків

Юлія Ступка / 20.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко