Допомога

головна / Допомога

Допомога
Житло

Пропозиції безоплатного тимчасового житла для ВПО

Через велику війну багато українців втратили свої місця сили. Вони знищені та обпалені ворожим вогнем або вціліли, але знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Тепер їхнє житло — це кімнати в гуртожитках, зйомні квартири та прихисток у родичів. 

“Свій дім” зібрав пропозиції від організацій та фондів, які пропонують тимчасове безоплатне проживання. 

Всімдім — житло, працевлаштування та робота з психологом 

У селі Усівка Київської області з’явилося модульне містечко для переселенців від проєкту української команди “Всімдім”. Це невеликі будиночки, розташовані поряд та облаштовані усім необхідним для тимчасового проживання. Безоплатно жити в такій оселі можна від 6 до 12 місяців. Потім вона переходить у тимчасове користування іншим ВПО. Таким чином за шість місяців програма зможе адаптувати 16 людей, а за три роки — майже 100. 

Обов’язковими умовами участі в програмі є працевлаштування, щоб мати можливість накопичити гроші й прийти до самозабезпечення. Деталі та анкета тут.

“Синергія заради добробуту”— житло у Києві за плетіння маскувальних сіток

БФ домовився з хостелом “I.HOTEL” про безоплатне проживання у вільних кімнатах. Перевага надається жінкам з дітьми. Щодо чоловіків — кожен випадок розглядається окремо. 

Безкоштовно жити у закладі можна протягом двох місяців. Пенсіонерам та людям з інвалідністю — до завершення волонтерської ініціативи. Деталі та номер телефону для зв’язку тут.

“До України з Любов’ю” — безкоштовне житло для ВПО

У безоплатне користування до п’яти років надаються 135 квартир у селі Софіївська Борщагівка, 330 квартир у Тарасівці Боярської ТГ та будинки для самотніх ВПО похилого віку в Колонщині Макарівської громади.

Проживання для пенсіонерів — безкоштовне й на постійній основі. Інші категорії сплачують лише за комунальні послуги. Деталі участі й посилання на анкету тут.

Гірська громада — шелтер для ВПО з Луганщини

Гірська міська військова адміністрація надає тимчасове безкоштовне житло у шелтері для переселенців з Луганської області. Він знаходиться у селищі Солобківці Хмельницького району й розрахований на 23 людини.

У кожній кімнаті можуть жити 4-6 осіб. Там є двоярусні ліжка, тумбочки, комод, шафа для одягу.

Кухня обладнана столами, стільцями, електроплитами з духовою шафою, холодильниками та посудом. Є окремі кімнати гігієни для чоловіків та жінок.

На першому поверсі будівлі розташований медичний заклад – центр сімейної медицини. 

Для реєстрації можна звертатися до гуманітарного штабу Гірської громади за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 122, каб. 3, або за телефонами:+38 063 190 9012, +38 093 038 7916.

Також можна заповнити гугл-форму.

Сервіс з пошуку безкоштовного житла

Волонтери ІТ-спільноти України створили сервіс з пошуку безкоштовного житла в Україні й за кордоном.

Власники житла та ВПО можуть додавати та відповідно шукати оголошення з надання безкоштовного житла за посиланням https://shelter.dopomagai.org або за номером гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по Україні).

Даний сервіс волонтери презентували за підтримки Міністерства розвитку громад та територій разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Читайте ще: Як отримати компенсацію за пошкоджене та знищене війною житло

Юлія Ступка / 26.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?