Пропозиції безоплатного тимчасового житла для ВПО
Житло
Дата додавання до бази:
26 вересень 2023
Адреса:
Через велику війну багато українців втратили свої місця сили. Вони знищені та обпалені ворожим вогнем або вціліли, але знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Тепер їхнє житло — це кімнати в гуртожитках, зйомні квартири та прихисток у родичів.
“Свій дім” зібрав пропозиції від організацій та фондів, які пропонують тимчасове безоплатне проживання.
Всімдім — житло, працевлаштування та робота з психологом
У селі Усівка Київської області з’явилося модульне містечко для переселенців від проєкту української команди “Всімдім”. Це невеликі будиночки, розташовані поряд та облаштовані усім необхідним для тимчасового проживання. Безоплатно жити в такій оселі можна від 6 до 12 місяців. Потім вона переходить у тимчасове користування іншим ВПО. Таким чином за шість місяців програма зможе адаптувати 16 людей, а за три роки — майже 100.
Обов’язковими умовами участі в програмі є працевлаштування, щоб мати можливість накопичити гроші й прийти до самозабезпечення. Деталі та анкета тут.
“Синергія заради добробуту”— житло у Києві за плетіння маскувальних сіток
БФ домовився з хостелом “I.HOTEL” про безоплатне проживання у вільних кімнатах. Перевага надається жінкам з дітьми. Щодо чоловіків — кожен випадок розглядається окремо.
Безкоштовно жити у закладі можна протягом двох місяців. Пенсіонерам та людям з інвалідністю — до завершення волонтерської ініціативи. Деталі та номер телефону для зв’язку тут.
“До України з Любов’ю” — безкоштовне житло для ВПО
У безоплатне користування до п’яти років надаються 135 квартир у селі Софіївська Борщагівка, 330 квартир у Тарасівці Боярської ТГ та будинки для самотніх ВПО похилого віку в Колонщині Макарівської громади.
Проживання для пенсіонерів — безкоштовне й на постійній основі. Інші категорії сплачують лише за комунальні послуги. Деталі участі й посилання на анкету тут.
Гірська громада — шелтер для ВПО з Луганщини
Гірська міська військова адміністрація надає тимчасове безкоштовне житло у шелтері для переселенців з Луганської області. Він знаходиться у селищі Солобківці Хмельницького району й розрахований на 23 людини.
У кожній кімнаті можуть жити 4-6 осіб. Там є двоярусні ліжка, тумбочки, комод, шафа для одягу.
Кухня обладнана столами, стільцями, електроплитами з духовою шафою, холодильниками та посудом. Є окремі кімнати гігієни для чоловіків та жінок.
На першому поверсі будівлі розташований медичний заклад – центр сімейної медицини.
Для реєстрації можна звертатися до гуманітарного штабу Гірської громади за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 122, каб. 3, або за телефонами:+38 063 190 9012, +38 093 038 7916.
Також можна заповнити гугл-форму.
Сервіс з пошуку безкоштовного житла
Волонтери ІТ-спільноти України створили сервіс з пошуку безкоштовного житла в Україні й за кордоном.
Власники житла та ВПО можуть додавати та відповідно шукати оголошення з надання безкоштовного житла за посиланням https://shelter.dopomagai.org або за номером гарячої лінії 0(800)332238 (безкоштовно по Україні).
Даний сервіс волонтери презентували за підтримки Міністерства розвитку громад та територій разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Читайте ще: Як отримати компенсацію за пошкоджене та знищене війною житло
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок