Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Святогірськ

Історії, які ви нам розповіли
Заклад харчування

“Наживо все виглядало набагато гірше”. Що російські окупанти зробили з відомими закладами у Святогірську

Донецька область , Краматорський район , Святогірськ

Кафе-салун “Белая лошадь” та заклад, де була піцерія, служба екотаксі, кав’ярня та канцелярський магазин, який власники між собою називали торговим центром “Люкс”, працювали у Святогірську понад 10 років. Побудували їх не за один рік — це був сімейний бізнес Андрія Безручка. Чоловік розвивав підприємства разом з дружиною та сином.

ТЦ “Люкс” запустили у 2010 році. В різні періоди там працювали фотомагазин, кафе “Быстрая еда”, еколавка, кав’ярня та продуктовий магазин. 

“Наша дитина порадила відкрити піцерію. Ми це вчасно зробили й це був гарний вклад в новий розвиток”, — розповів Андрій журналістці “Свій дім”.

Зміна назви не захистила від росії

Окремим закладом було кафе-салун “Белая лошадь”. Приміщення мало два зали, один в техаському стилі, інший — в європейському: 

“Дружина народилася у рік вогняного коня і спочатку ми хотіли назвати кафе “Огненная лошадь”. Але перед відкриттям дізналися, що в росії був заклад з такою ж назвою й він згорів. Тому вирішили змінити назву”.

Коли почалася велика війна, Андрій записався до територіальної оборони Святогірська, а його родина одразу виїхала з міста. Вони були у російських списках, їх шукали та продовжують це робити.

“Намагалися працювати ще днів 20. А потім все знищили за тиждень”

Близько 20 днів з початку великої війни родинний бізнес ще працював. Частина співробітників залишилася в місті, а потім люди почали виїжджати й довелося все закрити

ТЦ та кафе повністю знищили протягом тижня. В заклади були прильоти, а потім вони згоріли. Перед цим — винесли майже все обладнання та товар:

“Не знаю, може вони загорілися від влучання, а можливо, їх додатково хтось підпалив”.

За розрахунками Андрія, щоб все відбудувати та запуститись треба близько 2 млн доларів. Скільки на це потрібно часу точно невідомо, бо все будувалося не за один рік.

Окрім бізнесів, постраждав і будинок Андрія, де якийсь час жили росіяни. Але зараз чоловік його майже відновив.

Артем Безрук, адвокат:

Обстріли об’єктів підприємницької діяльності з боку російської армії є розповсюдженим воєнним злочином, що можливо кваліфікувати за деякими статтями Римського статуту: умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту]; умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту]

__________________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Я замовив експертизу з оцінки збитків на випадок, якщо хтось захоче інвестувати у відбудову готелю”. Історія Dolce Vita

Катерина Черніговець / 05.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”