Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Зелений Гай

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

“Ворожі літаки скинули бомби. Здавалося, що відбувся землетрус”. Історія зруйнованого Зеленогайського ліцею

зруйновано: березень 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Зелений Гай / Шкільна , 1

Ліцей у селі Зелений Гай на Миколаївщині російські окупанти знищили 13 березня 2022 року. На будівлю скинули авіаційну бомбу. Відремонтовані приміщення перетворилися на руїни, а під завалами знайшли тіла загиблих. 

“24 лютого 2022 року війська російської федерації вторглися на наші території. Ми знали, що зі сторони Херсону суне ворог. Але навіть уявити не могли, які жахи на нас чекають”, – розповіла проєкту “Свій дім” Тетяна Яковлєва, директорка Зеленогайського ліцею.

Перші руйнування були на третій день повномасштабного вторгнення

“Вже на третій день ми чули вибухи, гул танків, літаків, вертольотів. Потім заїхали в село ворожі війська. Але змушені були втікати, бо наші Захисники тримали оборону і добре потріпали їх. Люди стали готувати підвали. Ставало дедалі небезпечніше, з’явилися перші руйнування”, – пригадує Тетяна Яковлєва.

Більшість людей почали покидати свої домівки саме 13 березня – після авіаудару по ліцею. 

“У цей день сталося багато жахливих подій: загиблі, поранені, зруйновані помешкання…Люди не знали, де шукати прихистку”, – додає Тетяна.

Тоді загинув староста села Микола Струтинський, його тіло шукали декілька днів. Важкі поранення отримав колишній директор Зеленогайської школи Олександр Гнедько. За його життя лікарі боролися три місяці, але він не вижив. 

“Наш підвал наче підняло, вирвало двері”

“Я живу за 7 хвилин від школи. Наш підвал наче підняло, вирвало двері, гупнуло дахом. У будинку сипалося скло із вікон, лопалися плафони люстр, вилітало скло з дверей, уламки летіли у наші двори…”, – пригадує той жахливий день директорка ліцею.

У приміщенні Зеленогайської школи, крім загальноосвітньої, працювала філія Полігонівської школи мистецтв. У її стінах завжди лунала музика.

“У селі Зелений Гай з 1990 року була наша філія, ми займали декілька кабінетів у школі. Я не була у селі у цей момент, тому що живу у Миколаєві та їздила туди тільки на роботу. Це страшна трагедія, досі не можемо повірити”, – розповіла проєкту “Свій дім” викладачка фортепіано Олена Жук, яка працювала тут 34 роки.

Масштаби руйнувань закладу освіти катастрофічні, але всі сподіваються на його відбудову.

Читайте ще: Затопило будинок, який понад 100 років передавався у спадок членам однієї родини. Історія Тетяни Авраменко

Юлія Ступка / 31.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко