Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с.Юрівка

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

Армія рф вбила три покоління родини, а від дому лишилися руїни. Історія Володимира Ободзінського

зруйновано: березень 2022 / Житомирська область , Коростенський район , с.Юрівка

8 березня 2022 року російські військові скинули дві авіабомби на будинок в селі Юрівка на Житомирщині, де жила щаслива українська сім’я. Там лунав дитячий сміх, на кухні готували смаколики, а у вітальні весело святкували дні народження та родинні свята. Нині залишилися лише спогади…

Спогади Володимира Ободзінського, який того дня був на роботі у Києві. Це його й урятувало від гибелі. Але під уламками рідного дому обірвалося життя найрідніших йому людей: 40-річної дружини Наталії, 14-річного сина Володимира, 19-річної доньки Іванни та однорічних онуків Ніколь і Дениса.

“Вдома немає нікого живого”

Про вибухи чоловікові о 20.30 повідомив сусід. Володимир спробував додзвонитися рідним, але не вийшло. Тоді набрав батьків, які жили в тому ж селі та попросив сходити подивитися, що сталося.

“За 20 хвилин зателефонував татові знову. У слухавці одразу ж почув крик своєї мами. А батько важким голосом прошепотів: “Вдома немає нікого живого”, – розповів Володимир Ободзінський в інтерв’ю платформі пам’яті Меморіал.

Врстаннє бачив сім’ю по відеозв’язку

Родина Ободзінських на початку повномасштабної війни вирішила не покидати дім, адже російські військові були далеко від їхнього села. Востаннє Володимир бачив сім’ю по відеозв’язку 8 березня. Подзвонив Наталії по вайберу, привітав зі святом. Зараз на місці його дому лишилися самі руїни, а у душі – вирва від втрати…

Прожили в будинку щасливі 10 років

Чоловік згадує, що родинний дім вони будували разом із дружиною Наталією майже 10 років. Вклали у нього всю душу, багато грошей та часу. Стільки ж часу подружжя насолоджувалося життям у своєму сімейному гніздечку.

“Торік добудували на обійсті сарай, гараж, але через брак фінансів не встигли накрити. Вирішили, що навесні… Наприкінці літа планували пробурити свердловину, щоб не мати проблем з водою“.

А от донька Іванна, яка рік тому народила близнюків, любила поратися на подвір’ї перед домом. Дівчина мріяла працювати в Києві ландшафтною дизайнеркою.

“У нас була прибудинкова територія – Іванна все засадила квітами, кожної весни обробляла ділянку та висаджувала нові рослини“.

Читайте ще: Під вий сирен у повітрі кружляли зошити. Історія житомирського ліцею №25

Марина Лапицька / 21.10.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?