Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Миколаїв

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Влучили ракетою у мармурові сходи. Історія Миколаївського ліцею імені Миколи Аркаса

зруйновано: листопад 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Миколаїв / Нікольська , 34

Російські окупанти зруйнували ще одну нерухому пам’ятку архітектури місцевого значення – Миколаївський ліцей імені Миколи Аркаса, видатного історика, одного із засновників миколаївської “Просвіти”.

Історичну споруду звели ще у 1892 році за проєктом архітектора Євгена Штукенберга.

Перше руйнування було 4 вересня

Будівля пережила Першу й Другу світову війну, а у 2022 році постраждала від російських ракет, які прилітали двічі. У вересні від вибуху повилітали вікна, а у ніч на 1 листопада серйозні пошкодження отримала центральна частина приміщення. 

“Перше руйнування було 4 вересня. Зі сторони вулиці Нікольської до нас прилетіла ракета, повибивало вікна. Ми своїми силами, силами Управління  освіти, волонтерів, батьків зашили ці вікна і сподівалися, що другий раз нас омине таке лихо ”,  – розповіла проєкту “Свій дім” Любов Патлата, яка обійняла посаду в. о. директора ліцею у листопаді 2022 року.

Після другої ракети, яка прилетіла менш ніж за два місяці, пошкодження двоповерхової будівлі були суттєвими.

“Від центрального входу ліворуч і праворуч – кабінети. Там все ціле, тільки вікна повилітали та руйнувань зазнали стелі кабінетів, на другому поверсі у деяких кабінетах вибило двері. Зруйновані два центральні поверхи. Вони влучили цією ракетою прям у мармурові сходи”, – розповідає пані Любов.

Між поверхами впали перекриття, знищено хол

“Зруйновано кабінети української та англійської мов, а також кабінет, у якому була картинна галерея. Там були комп’ютери, інтерактивні дошки, проєктори, парти, меблі – все це знищено. Ми винесли те, що змогли, але у 18-му кабінеті досі ці парти стоять, там прям лежить стеля”, – додає в.о директора.

З 24 лютого 2022 року діти вже не відвідували заклад, вчителі здебільшого працювали з дому. На чергування приходила лише адміністрація. 

“Я весь час залишалася у Миколаєві, нікуди не виїздила. Ліцей –  це моє життя. Сюди я прийшла після декретної відпустки, тут і залишилася. Ми віримо у відбудову та мріємо, щоб наші діти знов повернулися у рідний заклад, – розповідає керівниця.

Болісно сприйняв звістку про руйнування й колишній директор закладу Сергій Бережний, який очолював його майже 30 років.  

“Це було його життя, тому мій батько зазнав велику психологічну травму”, – розповіла Людмила Аристова, донька Сергія Бережного. 

P.S. Ліцей імені Миколи Аркаса планують відновити завдяки допомозі Данії. Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Фото надала Любов Патлата для платформи “Свій дім”.

Читайте ще: “Ворожі літаки скинули бомби. Здавалося, що відбувся землетрус”. Історія зруйнованого Зеленогайського ліцею

 

Юлія Ступка / 02.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Багатоповерхівка по вулиці Гостомельське шосе 12/14/16 була однією з перших, яку понад 10 років тому збудували у мальовничому Ірпені. Після повномасштабного нападу рф вона стала щитом й захистила інші будинки,...

читати історію

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

Перша рана Ірпеня. Коли відбудують багатоповерхівку, на яку російські окупанти скинули бомби

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”