Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

Рік чекала на допомогу від держави. Відновлювати житло довелося самостійно. Історія Наталії Слюзко

Наталія Слюзко з села Ганнівка на Дніпропетровщині не дочекалася допомоги держави та самостійно відновила дім, який 21 березня 2022 року росіяни обстріляли з міномета. Для цього довелося закласти земельний пай та взяти кредит. Загалом ремонт головного будинку обійшовся в 500 тисяч гривень. А от літня кухня так і стоїть у пошкодженому стані. Жінка сподівається відновити її за допомогою волонтерів.

“Навесні армія рф зайшла в сусіднє село Іванівка. Відстань до нас була десь два кілометри. Вони постійно били по нас з мінометів. Одного дня я прокинулась й поїхала на роботу, а через 2 години набрали сусіди й повідомили, що в будинок було влучання. Внаслідок обстрілу пошкоджено дах, вибиті вікна, перебито опалення, металеві двері теж вирвало. Поліція приїхала й зафіксувала руйнування. Я чекала на допомогу, але ніякої відповіді не було. На 7 місяців я переїхала в сусіднє село, де мені надали житло добрі люди. Не дочекавшись дій від держави я вирішила зробити все сама. Заклала свій земельний пай та взяла кредит, а тоді найняла робітників. За три місяці вони все відремонтували. В листопаді 2022 року я повернулася додому”, — розповідає Наталія Слюзко журналісту “Свій Дім”.

Будинок у селі вони з чоловіком збудували понад 30 років тому. За весь час провели всі комунікації, придбали нову техніку та меблі: 

“Це одноповерховий цегляний будинок десь на 120 квадратів та 4 кімнати. Також є город на 64 соток, де я вирощувала пшеницю, ячмінь та овочі для себе й щоб тримати господарство. Почали зводити його в 1986, роботи тривали 3 роки. Дім, який стояв на ділянці під час купівлі, переоблаштували на літню кухню. Також зробили утеплення та заасфальтували подвір’я”.

“Головна причина ненависти росіян до нас — це заздрість”

Після вторгнення рф Наталія разом з іншими односельцями допомагала військовим ЗСУ, які жили в селі. Готували хлопцям їсти та плели маскувальні сітки. Після того, як росіян вигнали з території області, жінка їздила у деокуповані села.

“Росіяни нас ненавидять й заздрять. Раніше я думала, що всі сюжети по телебаченню про вкрадені пральні машини, холодильники та туалети — це перебільшення, але ні. Я сама на власні очі бачила кинуту побутову техніку на їхніх позиціях та вздовж дороги, якою вони тікали”, — розповідає Наталія.

______

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читайте ще: Пережила втрату дому та домашнє насилля. Тепер з двома дітьми залишилася на вулиці. Історія Олени Гричаненко

Олександр Забродін / 25.06.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію