Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Миколаїв

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Ракети двічі прилетіли в головний корпус. Історія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

зруйновано: липень 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Миколаїв / Героїв України , 9

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова у Миколаєві у 2022 році росіяни обстріляли двічі — вранці 15 липня дві ракети С-300 влучили в будівлю головного корпусу, ще одна — у зварювальний навчальний виробничий цех. Дві ракети впали на територію університету. 

Під час другого обстрілу 10 жовтня ситуація повторилася — дві ракети С-300 влучили в головний корпус. 

“Другий обстріл відбувся вночі, в той час в будівлі не було співробітників, тільки охорона. Але через те, що люди почули вибухи за межами університету, вони спустилися до підвалу і не постраждали”, — розповів Михайло Михайлов, проректор з навчально-педагогічної роботи та міжнародної діяльності. 

Ракети С-300 знищили 80% аудиторного фонду університету

Обстріли зруйнували кілька поверхів одного з блоків будівлі та суттєво пошкодили інший. Вибуховою хвилею на всіх поверхах вигнуті двері ліфтів, вибиті вікна, двері, лабораторне та навчальне обладнання. Постраждали навчальні приміщення.

Експертиза та план реконструкції

Після першого обстрілу було розчищено завали, вікна забили щитами й затягнули плівкою. Новий удар 10 жовтня завдав ще більше руйнувань. Далі вже підрядники зі спеціальною технікою ліквідували наслідки та виносили сміття.

В планах університету проведення технічної експертизи та на її основі розроблення плану реконструкції будівлі. За словами проректора Михайла Михайлова, поки неможливо підрахувати всі завдані збитки — цим буде займатися спеціальна комісія. Точних термінів відбудови поки немає. Як каже Михайло, вони рухаються, відштовхуючись від ситуації.

“Ніхто не думав, що буде така війна”

З початку великої війни навчальний процес у Миколаївській області проходить виключно онлайн. Поки небезпечно збирати студентів в університеті.

Михайло Михайлов зізнається, що не очікував, що почнеться війна з такими масштабами та наслідками.

“Початок великої війни став моментом переходу від звичайного життя та роботи на нові рельси — треба було знайти нові механізми та пристосуватися до них. Наразі це просто інший тип роботи”, — поділився він.

Довга історія

НУК ім. адмірала Макарова – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців для суднобудівного, кораблебудівного, машинобудівного, енергетичного, морегосподарського комплексів.

Університет має довгу історію. Датою заснування НУК, як вищого навчального закладу, є 18 вересня 1920 року, коли в Миколаєві було відкрито індустріальний технікум. Статус університету та четвертий рівень акредитації він отримав вже у 1994 році. До цього понад 60 років мав назву та працював як Миколаївський кораблебудівний інститут. На його базі функціонувала бібліотека, меморіальний музей імені адмірала Макарова, музей АТО та музей історії університету.

Автор фото: “Преступности Нет”

Читати по темі: Він пережив Другу світову війну. Армія рф його знищила. Історія Будинку науки і техніки залізничників

Катерина Черніговець / 27.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Олександр Руденко родом із Запорізької області. Зараз ця територія окупована, як і місто Соледар, де він прожив майже 30 років. На Донеччину переїхав після весілля. Це батьківщина його дружини Валентини....

читати історію

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

За шість років до початку великої війни багатодітна родина психологині Юлії Павлової переїхала з Запоріжжя в село Українка. Там запустили проєкт, за яким будували житло для прийомних родин і дитячих...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”

Приватний будинок

Живемо на Тернопільщині та мріємо купити дім, який орендуємо. Історія Ольги Дудченко

Приватний будинок

“Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової