Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Миколаїв

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Ракети двічі прилетіли в головний корпус. Історія Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

зруйновано: липень 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Миколаїв / Героїв України , 9

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова у Миколаєві у 2022 році росіяни обстріляли двічі — вранці 15 липня дві ракети С-300 влучили в будівлю головного корпусу, ще одна — у зварювальний навчальний виробничий цех. Дві ракети впали на територію університету. 

Під час другого обстрілу 10 жовтня ситуація повторилася — дві ракети С-300 влучили в головний корпус. 

“Другий обстріл відбувся вночі, в той час в будівлі не було співробітників, тільки охорона. Але через те, що люди почули вибухи за межами університету, вони спустилися до підвалу і не постраждали”, — розповів Михайло Михайлов, проректор з навчально-педагогічної роботи та міжнародної діяльності. 

Ракети С-300 знищили 80% аудиторного фонду університету

Обстріли зруйнували кілька поверхів одного з блоків будівлі та суттєво пошкодили інший. Вибуховою хвилею на всіх поверхах вигнуті двері ліфтів, вибиті вікна, двері, лабораторне та навчальне обладнання. Постраждали навчальні приміщення.

Експертиза та план реконструкції

Після першого обстрілу було розчищено завали, вікна забили щитами й затягнули плівкою. Новий удар 10 жовтня завдав ще більше руйнувань. Далі вже підрядники зі спеціальною технікою ліквідували наслідки та виносили сміття.

В планах університету проведення технічної експертизи та на її основі розроблення плану реконструкції будівлі. За словами проректора Михайла Михайлова, поки неможливо підрахувати всі завдані збитки — цим буде займатися спеціальна комісія. Точних термінів відбудови поки немає. Як каже Михайло, вони рухаються, відштовхуючись від ситуації.

“Ніхто не думав, що буде така війна”

З початку великої війни навчальний процес у Миколаївській області проходить виключно онлайн. Поки небезпечно збирати студентів в університеті.

Михайло Михайлов зізнається, що не очікував, що почнеться війна з такими масштабами та наслідками.

“Початок великої війни став моментом переходу від звичайного життя та роботи на нові рельси — треба було знайти нові механізми та пристосуватися до них. Наразі це просто інший тип роботи”, — поділився він.

Довга історія

НУК ім. адмірала Макарова – єдиний в Україні заклад вищої освіти, який здійснює підготовку фахівців для суднобудівного, кораблебудівного, машинобудівного, енергетичного, морегосподарського комплексів.

Університет має довгу історію. Датою заснування НУК, як вищого навчального закладу, є 18 вересня 1920 року, коли в Миколаєві було відкрито індустріальний технікум. Статус університету та четвертий рівень акредитації він отримав вже у 1994 році. До цього понад 60 років мав назву та працював як Миколаївський кораблебудівний інститут. На його базі функціонувала бібліотека, меморіальний музей імені адмірала Макарова, музей АТО та музей історії університету.

Автор фото: “Преступности Нет”

Читати по темі: Він пережив Другу світову війну. Армія рф його знищила. Історія Будинку науки і техніки залізничників

Катерина Черніговець / 27.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко