Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Я з Сєвєродонецька та знаю, як підлога по ногах б’є під час прильотів”. Історія Ольги Козьменко

Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Курчатова , 27

Сєвєродонецьк, Луганська область, вулиця Курчатова, 27. Для Ольги Козменко це не просто адреса, а дім дитинства, де завжди було безпечно, затишно, куди хотілося повертатися, де знаєш кожен куток, а всі обличчя – рідні.

«Ми з мамою переїхали в цей будинок, коли мені було менше року. Скільки я себе пам’ятаю – ми завжди жили там. Навколишніх будинків ще не було, їх лише починали будувати. Не було ще ні школи, ні садочка, ні будинку №29. Ми дітьми бігали гратися ввечері на будівництво, а сторож нас ганяв», – розповіла проєкту «Свій дім» Ольга Козменко.

Дитинство, друзі та рідний двір

Шкільні роки дівчини також минули поряд з домом, в новозбудованій школі №18. Після уроків дівчина разом з друзями грала у дворі.  

«На двох тополях біля другого під’їзду було дуже зручно зав’язувати гумку і стрибати через неї. На стіні біля вхідних дверей до під’їзду було дуже зручно гратися в «жабки»: кидати м’яч об стіну і стрибати через нього, коли він летить вниз, аби лиш не влучити тим м’ячем у людей, які виходять з під’їзду», – згадує з посмішкою Ольга.

У дорослому віці жінка разом із сусідами збиралися в її квартирі на чаювання, співали, жартували.

Із квартирою на Курчатова пов’язані й сумні спогади Ольги Козменко. Тут у 2013-му вона провела останню ніч з мамою… У 2014 дізналася, що таке війна, та вперше була змушена покинути рідні стіни.

Велика війна застала Ольгу на Київщині

Удруге рятуватися з-під обстрілів жінці довелося у лютому 2022 року, з орендованої квартири на Київщині. Там через роботу жінка жила останні 6 років:

«Я винаймала житло в ЖК навпроти військової частини. Тож, як почались прильоти о 5:30, то одразу зрозуміла, що це обстріли. Бо я ж Сєвєродонецька та знаю, як підлога по ногах б’є під час прильотів. Я тікала в піжамі, накинувши пуховик, та з кішкою на руках».

У будинок в Сєвєродонецьку влучили ворожі снаряди

Нині Ольга живе та працює у Вінниці. Там у травні вона й дізналася, що в її будинок у Сєвєродонецьку влучили ворожі снаряди і що він горів:

«Другий-третій під’їзд вигоріли. У мене вікно відкрилось, з балкона обірвало всю обшивку, всередині квартира мала бути нормальна. Але все затоплене. У нас вимкнули опалення ще в лютому і порвало батареї. Пожежі не було».

Після перемоги Ольга Козьменко збирається повернутися додому, щоб як будівельник допомогти рідному місту відродитися з руїн.

Марина Лапицька / 30.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко