Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Один вибух — і наш будинок зруйнований під фундамент, а чоловік отримав інвалідність”. Історія Світлани Незнаєвої

зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Лиман / пров. Луговий , 23

“Ми все робили для комфортного життя нашої родини. Після закінчення ремонту в будинку планували зробити дитині операцію на нозі, і після жити в задоволення. У всьому собі відмовляли, а в один момент нічого не стало, бо в наш дім прийшла війна”, — розповіла журналістці “Свій дім” Світлана Незнаєва.

В травні 2022 року сім’я евакуювалася в більш безпечні міста, але згодом повернулися додому. Живуть в квартирі свекрухи. Виховують трьох неповнолітніх дітей, двоє дорослих — мешкають окремо.

Будинок на три кімнати, який зараз зруйнований, чоловік Світлани успадкував від бабусі. До великої війни перекрили дах, замінили всі вікна на пластикові, зробили вбиральню. Мали невеликий город. Вирощували багато квітів, якими милувалися сусіди. 

“Жахливий травень. Чоловіка накрило уламками знищеного будинку”

7 травня 2022 року був обстріл Лимана російськими “Градами”. Родина разом з сусідами ховалася в погребі. Коли на вулиці затихло, чоловік вийшов, щоб оцінити ситуацію на вулиці та завести дітей в хату. Пролунав потужний вибух і його накрило уламками повністю знищеного будинку:

“У нього були численні переломи черепа. В той час в місті вже не було зв’язку і ми не могли викликати допомогу. Старший син знайшов рятувальника, який вивіз його спочатку до Краматорська, а потім — у Дніпро. Його могли і не врятувати”.

Жінка з дітьми залишилися в Лимані. Коли чоловік вийшов на зв’язок, поїхали до нього.

Знайшла в руїнах трохи вцілілого посуду

За чоловіком родина поїхала у Львів, коли його перевели у госпіталь Львова. Спочатку жінка з дітьми жила у шкільному спортзалі, потім у гуртожитку. Але всього два тижні — туди планували знову поселити дітей і довелося його залишати. 

“Ми знову переїхали в Дніпро, де живе наш старший син. Були там рік. Орендували квартиру. Але гроші закінчилися, тому вирішили повернутися в Лиман. Нам пощастило, що там залишилася квартира свекрухи. Зараз там і живемо”.

Рідний будинок в Лимані так і стоїть зруйнований. Коли родина повернулася, то знайшла в завалах трохи вцілілого посуду, але, в основному, все розбите і розплавлене.

Допомогти сім’ї можна за реквізитами:

4790 7299 3045 3725 (Світлана Незнаєва).

Артем Безрук, адвокат:

Обстріл міста Лиман російськими військовими, який призвів до поранення цивільних та руйнування будинку, є грубим порушенням норм міжнародного права. Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (МКС), даний інцидент може бути кваліфікований як воєнний злочин, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: Забрала сімейні фото, щоб по ним ніхто ногами не пройшовся. Історія Вікторії Телевної

Катерина Черніговець / 28.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”