Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Один вибух — і наш будинок зруйнований під фундамент, а чоловік отримав інвалідність”. Історія Світлани Незнаєвої

зруйновано: травень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Лиман / пров. Луговий , 23

“Ми все робили для комфортного життя нашої родини. Після закінчення ремонту в будинку планували зробити дитині операцію на нозі, і після жити в задоволення. У всьому собі відмовляли, а в один момент нічого не стало, бо в наш дім прийшла війна”, — розповіла журналістці “Свій дім” Світлана Незнаєва.

В травні 2022 року сім’я евакуювалася в більш безпечні міста, але згодом повернулися додому. Живуть в квартирі свекрухи. Виховують трьох неповнолітніх дітей, двоє дорослих — мешкають окремо.

Будинок на три кімнати, який зараз зруйнований, чоловік Світлани успадкував від бабусі. До великої війни перекрили дах, замінили всі вікна на пластикові, зробили вбиральню. Мали невеликий город. Вирощували багато квітів, якими милувалися сусіди. 

“Жахливий травень. Чоловіка накрило уламками знищеного будинку”

7 травня 2022 року був обстріл Лимана російськими “Градами”. Родина разом з сусідами ховалася в погребі. Коли на вулиці затихло, чоловік вийшов, щоб оцінити ситуацію на вулиці та завести дітей в хату. Пролунав потужний вибух і його накрило уламками повністю знищеного будинку:

“У нього були численні переломи черепа. В той час в місті вже не було зв’язку і ми не могли викликати допомогу. Старший син знайшов рятувальника, який вивіз його спочатку до Краматорська, а потім — у Дніпро. Його могли і не врятувати”.

Жінка з дітьми залишилися в Лимані. Коли чоловік вийшов на зв’язок, поїхали до нього.

Знайшла в руїнах трохи вцілілого посуду

За чоловіком родина поїхала у Львів, коли його перевели у госпіталь Львова. Спочатку жінка з дітьми жила у шкільному спортзалі, потім у гуртожитку. Але всього два тижні — туди планували знову поселити дітей і довелося його залишати. 

“Ми знову переїхали в Дніпро, де живе наш старший син. Були там рік. Орендували квартиру. Але гроші закінчилися, тому вирішили повернутися в Лиман. Нам пощастило, що там залишилася квартира свекрухи. Зараз там і живемо”.

Рідний будинок в Лимані так і стоїть зруйнований. Коли родина повернулася, то знайшла в завалах трохи вцілілого посуду, але, в основному, все розбите і розплавлене.

Допомогти сім’ї можна за реквізитами:

4790 7299 3045 3725 (Світлана Незнаєва).

Артем Безрук, адвокат:

Обстріл міста Лиман російськими військовими, який призвів до поранення цивільних та руйнування будинку, є грубим порушенням норм міжнародного права. Згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (МКС), даний інцидент може бути кваліфікований як воєнний злочин, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: Забрала сімейні фото, щоб по ним ніхто ногами не пройшовся. Історія Вікторії Телевної

Катерина Черніговець / 28.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?