Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Миколаїв

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Одна з ворожих ракет впала між старою і новою будівлею. Історія МНУ імені В. О. Сухомлинського

зруйновано: липень 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Миколаїв / Нікольська , 24

З початку повномасштабного наступу Миколаївський національний університет імені Василя Сухомлинського обстріляли понад шість разів. Будівлі руйнували поетапно, але найбільших пошкоджень зазнали перший і другий корпуси та один з гуртожитків.

Двічі ракети прилітали у липні 2022 року, потім у серпні та у листопаді. Ще раніше були прильоти поблизу закладу. 

Російські окупанти зруйнували заклад, заснований у 1913 році

Біля університету є великий парк, посеред якого знаходяться  кілька корпусів, у тому числі й старовинна будівля 1913 року. В останні роки вона не функціонувала, а колись тут навчалася, а потім і викладала Людмила Аристова, доцентка кафедри музичного мистецтва МНУ імені В.О.Сухомлинського. 

“Університет має давню історію. Якраз наше музичне відділення раніше було в цій старій будівлі. Згодом вона почала руйнуватися, тому перейшли в інший корпус, розташований поруч”. 

Саме між старою і новою будівлею впала одна з ворожих ракет, яка не розірвалася. Від удару частково вилетіли вікна, але музичний корпус постраждав найменше. Не зачепило й стару будівлю.

На диво саме ця будівля не постраждала. Вона давно вважається аварійною, але є пам’яткою архітектури, тому її не зносять”, – розповіла Олеся Олексюк, деканка факультету педагогіки та психології.

Значні руйнування не зупиняли роботу університету – студенти навчалися дистанційно.

Пряме влучання в гуртожиток

Пряме влучання було і в будівлю гуртожитку № 1. За рік до війни його закрили на ремонт і планували зробити сімейний гуртожиток для молодих викладачів

“Студентів переселили в інші гуртожитки. Ми дуже хвилювалися, коли його зачинили. А виходить, що це рішення врятувало їм життя”, – каже Людмила Аристова.

“Я працювала в різних вузах, але такої родинної атмосфери, як тут ніколи не відчувала”, – каже пані Людмила, яка є авторкою Всеукраїнських підручників для учнів закладів загальної середньої освіти з “Музичного мистецтва” та “Мистецтва”.

Людмила Аристова з династії вчителів і саме її батько Сергій Бережний у 1993 році очолив Першу українську гімназію у Миколаєві (зараз — ліцей імені Миколи Аркаса). Заклад знаходиться неподалік МНУ імені В.О.Сухомлинського і теж зруйнований російськими військовими.

Читайте ще: “Було зрозуміло, що рятувати вже нічого”. Історія будівлі, де працював Миколаївський обласний центр народної творчості

Юлія Ступка / 17.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ріта Сіобко жила в Нью-Йорку на Донеччині. Мала триповерховий дім та продуктово-продовольчі магазини, перший з яких відкрили з чоловіком ще у 1995 році. До початку великої війни бізнес розвивався, а...

читати історію

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань