Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Миколаїв

Історії, які ви нам розповіли
Заклад освіти

Одна з ворожих ракет впала між старою і новою будівлею. Історія МНУ імені В. О. Сухомлинського

зруйновано: липень 2022 / Миколаївська область , Миколаївський район , Миколаїв / Нікольська , 24

З початку повномасштабного наступу Миколаївський національний університет імені Василя Сухомлинського обстріляли понад шість разів. Будівлі руйнували поетапно, але найбільших пошкоджень зазнали перший і другий корпуси та один з гуртожитків.

Двічі ракети прилітали у липні 2022 року, потім у серпні та у листопаді. Ще раніше були прильоти поблизу закладу. 

Російські окупанти зруйнували заклад, заснований у 1913 році

Біля університету є великий парк, посеред якого знаходяться  кілька корпусів, у тому числі й старовинна будівля 1913 року. В останні роки вона не функціонувала, а колись тут навчалася, а потім і викладала Людмила Аристова, доцентка кафедри музичного мистецтва МНУ імені В.О.Сухомлинського. 

“Університет має давню історію. Якраз наше музичне відділення раніше було в цій старій будівлі. Згодом вона почала руйнуватися, тому перейшли в інший корпус, розташований поруч”. 

Саме між старою і новою будівлею впала одна з ворожих ракет, яка не розірвалася. Від удару частково вилетіли вікна, але музичний корпус постраждав найменше. Не зачепило й стару будівлю.

На диво саме ця будівля не постраждала. Вона давно вважається аварійною, але є пам’яткою архітектури, тому її не зносять”, – розповіла Олеся Олексюк, деканка факультету педагогіки та психології.

Значні руйнування не зупиняли роботу університету – студенти навчалися дистанційно.

Пряме влучання в гуртожиток

Пряме влучання було і в будівлю гуртожитку № 1. За рік до війни його закрили на ремонт і планували зробити сімейний гуртожиток для молодих викладачів

“Студентів переселили в інші гуртожитки. Ми дуже хвилювалися, коли його зачинили. А виходить, що це рішення врятувало їм життя”, – каже Людмила Аристова.

“Я працювала в різних вузах, але такої родинної атмосфери, як тут ніколи не відчувала”, – каже пані Людмила, яка є авторкою Всеукраїнських підручників для учнів закладів загальної середньої освіти з “Музичного мистецтва” та “Мистецтва”.

Людмила Аристова з династії вчителів і саме її батько Сергій Бережний у 1993 році очолив Першу українську гімназію у Миколаєві (зараз — ліцей імені Миколи Аркаса). Заклад знаходиться неподалік МНУ імені В.О.Сухомлинського і теж зруйнований російськими військовими.

Читайте ще: “Було зрозуміло, що рятувати вже нічого”. Історія будівлі, де працював Миколаївський обласний центр народної творчості

Юлія Ступка / 17.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?