головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2023/09/sajt-5.jpg)
“Ми мріяли про цю квартиру, а російський снаряд все знищив”. Історія Лідії Жукової
зруйновано: березень 2023 / Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Грушевського , 81
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
березень 2023
Дата додавання до бази:
09 вересень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Покровський район , Авдіївка ,
Грушевського , 81
“Ми часто збирались в нашій квартирі разом з родичами й друзями. Мій брат зробив там ремонт і купував нові меблі. На жаль, вже нічого цього нема”, — розповіла журналістам Свій Дім Ірина Жукова, мама якої втратила квартиру в Авдіївці.
“Ми мріяли про цю квартиру”
Чоловік Лідії Жукової працював на коксохімічному заводі в Авдіївці. Вони отримали трикімнатну квартиру від заводу, хоча це сталося вже після його смерті.
“Ми з сестрою, братом, батьком та мамою довго жили в однокімнатній квартирі. Це житло було нашою мрією. В ній було дуже затишно. Всі спогади про дитинство і щасливі моменти залишились там”, – згадує донька Ірина.
“У 2014 році моя мама отримала контузію”
Життя Лідії змінилося ще у 2014 році. В день, коли почалися військові дії, вона була на роботі в залізничному депо, яке розташовувалася поряд із Донецьким аеропортом. Зранку пані Лідія доїхала на роботу громадським транспортом, а вже ввечері повертатися додому було нічим. Їй довелося йти пішки — поряд їхали танки, а окупанти бомбили будівлі.
“Мама розповідала, що їй доводилось ховатися за бетонними зупинками та за деревами, бо були постійні обстріли. Поблизу неї розірвався снаряд. У той момент вона отримала контузію й тимчасово втратила слух, який потім відновився. Про це я дізналась лише нещодавно”, — розповіла Ірина.
Пані Лідія не одразу виїхала з Авдіївки, тому що не вірила, що ситуація буде погіршуватися. Деякий час вона проживала у квартирі без води та світла. Ірина розповідає, що її мама з 10-го поверху будинку спостерігала за боями за Донецький аеропорт. Вона бачила як літали літаки та снаряди, як все горіло. Саме через це Ірині все ж таки вдалося умовити маму поїхати з міста на деякий час. Але через 4 місяці, коли ситуація трохи стабілізувалася і стало “тихіше”, вона повернулася назад.
Довга дорога
Коли почалася велика війна Ірина була за кордоном. Вона разом з донькою не була в Авдіївці з 2014 року. Згадує, що було важко вмовити маму виїхати з міста, але все ж таки спільними зусиллями з братом, змогли це зробити.
А далі пані Лідію чекала довга дорога та часті зміни місця проживання. З Авдіївки Лідія виїхала в Дніпро, потім в Івано-Франківську область в центр для переселенців. Але десь через місяць вона була змушена покинути центр, бо замість нього там планували організовувати шпиталь. Далі відправилась в Дніпровську область в Кам’янське, де якийсь час орендувала однокімнатну квартиру. Згодом Лідія поїхала в Одесу і зараз живе в кімнаті, яку колись орендувала Ірина.
“Авіаудар залишив нас без квартири”
Через рік і один місяць після початку великої війни в будинок Лідії в Авдіївці потрапив снаряд, який його зруйнував. Про це вони дізналися з місцевих телеграм-каналів і від сусідів, які залишилися в місті й ще деякий час приходили до них, щоб полити квіти та забити фанерою вибиті вікна.
Допомогти родині можна за номером картки: 4149499075450575
Читайте ще: Мій під’їзд рухнув. Донька заходить і каже: “Ти вже безхатько”. Історія Ірини Нагули
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...
читати історію![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)
Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”
Рекомендуємо прочитати
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/sajt-17.jpg)
Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/07/1-1.png)
Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-23.jpg)
Приватний будинок
Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-16.jpg)
Приватний будинок
Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-17.jpg)
Приватний будинок
“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-6.jpg)
Об'єкт культури
Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/sajt-14.jpg)
Багатоквартирний будинок
“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img/https://sviydim.media/wp-content/uploads/2024/06/1-7.jpg)