У селі Богородичне з’явився перший модульний будинок. Історія Любові Дорошенко
Житло
Дата додавання до бази:
02 січень 2024
Адреса:
Шість місяців Любов Дорошенко жила у власному погребі, а цю зиму вона проведе в теплі — завдяки YWAM Київ та полтавським волонтерам церкви “Хліб життя”, які збудували модульний будинок.
Оселя пенсіонерки знаходилась у селі Богородичне біля скиту Святогірської лаври. У 2022 році їй довелося пішки йти під обстрілами, щоб врятувати життя. Спочатку вона опинилась в Дніпрі, потім — за кордоном.
Коли повернулась після деокупації — побачила руїни свого дому. Залишати рідну Донеччину не хотіла та півроку жила у сирому погребі. Тепер вона звикає до нового модульного будинку, який витримує мороз до мінус сорока градусів.
У новому будинку дві кімнати, площа — 40 квадратних метрів. Є кухня, душова кабіна. Волонтери вже провели воду, вивели каналізацію, підвели світло. Опалюватися нова домівка буде буржуйкою.
Від волонтерів жінка також отримала комод, шафу, ліжко та інші меблі.
“Бабусю, ми приїхали будувати вам дім”, — казали волонтери пані Любові. Вона дивилась на них з підозрою та відповідала: “Не вірю”. А наприкінці серпня 2023 року вже залили фундамент.
“Приїхали у Богородичне” і побачили бабусю, яка жила в погребі
Волонтери з полтавської команди церкви “Хліб життя” їздили до Слов’янська з гуманітарною місією — роздавали людям буржуйки та продуктові пакети. Звідти вирішили поїхати у Святогірськ.
“Там міст був, але ми не знали, що він зруйнований. Поїхали через селище Богородичне. Навколо були лише руїни. Вирішили пройтись, подивитись чи є там люди. Побачили бабусю біля монастиря. Привіталися, запитали, як вона там живе. Відповіла, що живе у погребі та збирається садити город. Спочатку привозили те, що вона просила, а потім поставили модульний будинок”, — розповів журналістці “Свій дім” волонтер Григорій Дейна.
Потім команда полтавських волонтерів допомагала організації “Молодь з місією” відбудовувати домівки в Чернігівській області. Цьогоріч в рамках проєкту “Хвилі надії” вдалося встановити близько 90 модульних будинків.
“Розповіли, що були в Донецькій області. Що там люди живуть на руїнах і не збираються нікуди їхати. Так, три будинки профінансувала міжнародна організація Молодь з Місією Київ. З Київської області ми привезли матеріали, звели стіни та дах. Два встановили у Кам’янці та один у Богородичному”, — розповів Григорій.
Поки це єдиний будинок, які полтавські волонтери звели у Богородичному. Але вони допомагають місцевим вставляти вікна та перекривають дахи.
“Слава Богу, тепер буду спати в теплі”
“І гарно, і тепло. Дуже вдячна волонтерам”, — каже Любов Дорошенко.
Від господарки не відходить кіт Василь, який народився у квітні 2023 року.
“Хоч і царапуха, але звикла до нього. Корму вже нема, але він їсть усе. Що я, то й він. І мишей ловить”, — каже жінка.
У дворі є колодязь та генератор, який качає воду.
“Он поряд хлопці пиляють дрова. Я сама тут копала, садила город. Потихеньку все роблю”, — розповідає жінка і показує на сусідів.
Один з чоловіків розповідає, що його дому теж немає. Залишився лише туалет і літній душ:
“Ось ліс, а якраз навпроти був мій дім. Коли повернувся — я ридав. Все побудував власноруч, нема нічого. Тут була дача дяді Саші. Тут Льоха жив. Он єдина дача вціліла і то, якщо зайти з іншого боку – то все пробито. Величезна діра. Розвалено пів хати”.
Артем Безрук, адвокат:
Після початку повномасштабного вторгнення військові рф постійно порушують правила введення війни, що згідно Кримінальним кодексом України кваліфікуються за ст. 438 КК «Порушення законів та звичаїв ведення війни». Напад на цивільний об’єкт є воєнним злочином та кваліфікується як умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].
______________________________________________________
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читайте ще: Для місцевих вона так і залишилась “Лісною”. Історія Святогірської санаторної школи-інтернату
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...
читати історіюЕкологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...
читати історіюПриватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Багатоквартирний будинок
“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко
“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої
Рекомендуємо прочитати
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Багатоквартирний будинок