Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Три прильоти — і нашого дому не стало. В січні 2022 року тільки закінчили ремонт”. Історія Ірини Легкової

зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / пров. Азовстальський , 7

“Ми закінчили ремонт в січні 2022 року, а в лютому почалася війна. Хотіли старшій онучці залишити будинок. Усе приготували на старість”, — поділилася спогадами пані Ірина Легкова, будинок якої в Маріуполі знищили росіяни.

Завершили ремонт і почалася велика війна

Будинок Ірині Легковій залишився від батьків. Її тато побудував його після того, як повернувся з фронту після закінчення Другої світової війни та пішов працювати на завод “Азовсталь” бригадиром електриків. Пані Ірина поділилася, що народилася і все життя прожила в будинку, а після того, як батько помер у 2003 році, вирішила зробити повну реконструкцію. 

Будинок обстріляли та обікрали

Третього березня о 8 ранку відбувся перший прильот в будинок пані Ірини. Вона разом з чоловіком в цей час була вдома. Після цього у їхньому житлі вилетіли вікна і розбило дах.

І цього ж вечора вони перебралися до брата у центр міста. Наступного дня снаряд потрапив у будинок вдруге — розбив літню хату, опалення, вилетіли всі вікна, втретє — в альтанку перед будинком. Пані Ірина каже, що після цього дома практично не стало.

Коли її брат через кілька днів приїхав до будинку, то побачив, що його повністю обікрали — винесли все, що можна, не залишилися нічого”.

“Я тримала дві іконки і благала Бога доїхати”

З Маріуполя пані Ірина разом з чоловіком виїхали 15 березня 2022 року. Вони виїхали, як тільки дозволили виїзд. Вона розказала, що вони мали приймач, батарейки й весь час прислухалися. 

Спочатку змогли дістатися до Бердянська, далі — поїхали на Запоріжжя. 

“Ми пізно вночі їхали по мінному полю, а машини з нашої колони вибухали. Я тримала дві іконки й благала Бога доїхати”, — поділилася пані Ірина.

В Україні Ірина разом з чоловіком зараз одні. Її донька, разом з родиною, після того, як 20 днів просиділи у підвалі в Маріуполі, евакуювалися до Лондона. Вона поділилася, що 21 березня вони вийшли з підвалу, 22 — потрапив снаряд і повністю розніс їх будинок.

Зараз Ірина живе в Києві й орендує однокімнатну квартиру. Спочатку вони проживали у Дніпрі, але коли орендну плату підняли з 7 тис. грн до 12 тис. грн, переїхали до столиці.

З мріями про повернення у Маріуполь

Пані Ірина зізнається, що щодня бачить Маріуполь і мріє повернуться додому, не дивлячись на те, що будинок зруйнований і “там нічого немає”.

“Маріуполь для мене завжди асоціювався з рідним домом. Мої діти і я добре “стояли на ногах”, місто було красиве. Що лякає? Це кількість знайомих і друзів, які залишилися в місті, і стали зрадниками. Чому це сталося, я не знаю. Просто шок”, — розповіла вона.

Читайте ще: “З моєї квартири окупанти штурмували Азовсталь”. Історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17

Катерина Черніговець / 22.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко