Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“З моєї квартири окупанти штурмували Азовсталь”. Історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17

Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / Ломізова , 17

Світлина будинку по вулиці Ломізова, 17 у Маріуполі наочно показує наслідки “звільнення” українських міст армією рф. У соцмережах залишки 14-поверхівки порівнюють з Пізанською вежею і приблизно таким бачать пам’ятник “руському миру”.

Цей дім був місцем сили для цілих родин, а під час облоги Маріуполя захистив людей, які ховалися в укритті.

Про руйнацію будинку дізналися з соцмереж

На 11 поверсі в 44-й квартирі жив Олександр Павлюченко. Чоловік десять років працював на “Азовсталі”, любив своє місто і оселю, в якій жив з моменту заселення.

“Квартиру купував з черновою відділкою та повністю робив ремонт”, – розповів Олександр проєкту “Свій дім”. 

Коли почалася війна, він був у Києві. Про руйнацію будинку дізнався із соцмереж, а згодом від сестри, яка на той час залишалася у Маріуполі. Найбільше чоловіка шокували кадри, які опублікували російські телеканали. З вікна його квартири окупанти обстрілювали територію металургійного комбінату. В оселі вже не було ні речей, ні меблів власника.

Анна Василега вже 20 років жила в Києві, але в Маріуполі були її батьки. Їхня квартира в цьому будинку – на четвертому поверсі. Пенсіонерам вдалося вибратися з самого пекла і дістатися до доньки у столицю. В руках вони тримали лише дві сумки. 

В укритті багатоповерхівки від обстрілів рятувались близько 100 людей

Інна Савєлєва прожила тут 15 років. З двокімнатної квартири на десятому поверсі завжди милувалася Азовським морем. Це був нетиповий дім з великою кухнею і кімнатами. Красивою та охайною була і прибудинкова територія.

“Скільки себе пам’ятаю, люди, які мешкали на перших поверхах, завжди висаджували біля будинку квіти, доглядали за ними. Був свій дитячий майданчик, на який збирали гроші всім будинком”, – розповідає Інна.

Тетяна хоч і не жила на Ломізова, 17, але завжди буде його пам’ятати. В укритті 14-поверхівки вона рятувалася від обстрілів. Усього там переховувалися близько 100 людей. 

Виїхати з Маріуполя можна було лише в одному напрямку – в бік росії. Змучені та втомлені люди не мали іншого варіанту, тому вимушені були хапатися за цей шанс. Звідти вже самостійно добиралися в країни ЄС, деякі – залишилися у рф. 

Нині від будинку не залишилось і сліду.

Читайте ще: Дім, який будували роками, зруйнували за мить. Історії жителів Маріуполя (і навіть одного кота), житло яких знищила росія

Юлія Ступка / 14.08.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”