головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь
“Три прильоти — і нашого дому не стало. В січні 2022 року тільки закінчили ремонт”. Історія Ірини Легкової
зруйновано: березень 2022 / Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / пров. Азовстальський , 7
Житло
Дата руйнування:
березень 2022
Дата додавання до бази:
22 серпень 2023
Адреса:
Донецька область ,
Маріупольський район , Маріуполь ,
пров. Азовстальський , 7
“Ми закінчили ремонт в січні 2022 року, а в лютому почалася війна. Хотіли старшій онучці залишити будинок. Усе приготували на старість”, — поділилася спогадами пані Ірина Легкова, будинок якої в Маріуполі знищили росіяни.
Завершили ремонт і почалася велика війна
Будинок Ірині Легковій залишився від батьків. Її тато побудував його після того, як повернувся з фронту після закінчення Другої світової війни та пішов працювати на завод “Азовсталь” бригадиром електриків. Пані Ірина поділилася, що народилася і все життя прожила в будинку, а після того, як батько помер у 2003 році, вирішила зробити повну реконструкцію.
Будинок обстріляли та обікрали
Третього березня о 8 ранку відбувся перший прильот в будинок пані Ірини. Вона разом з чоловіком в цей час була вдома. Після цього у їхньому житлі вилетіли вікна і розбило дах.
І цього ж вечора вони перебралися до брата у центр міста. Наступного дня снаряд потрапив у будинок вдруге — розбив літню хату, опалення, вилетіли всі вікна, втретє — в альтанку перед будинком. Пані Ірина каже, що після цього дома практично не стало.
Коли її брат через кілька днів приїхав до будинку, то побачив, що його повністю обікрали — “винесли все, що можна, не залишилися нічого”.
“Я тримала дві іконки і благала Бога доїхати”
З Маріуполя пані Ірина разом з чоловіком виїхали 15 березня 2022 року. Вони виїхали, як тільки дозволили виїзд. Вона розказала, що вони мали приймач, батарейки й весь час прислухалися.
Спочатку змогли дістатися до Бердянська, далі — поїхали на Запоріжжя.
“Ми пізно вночі їхали по мінному полю, а машини з нашої колони вибухали. Я тримала дві іконки й благала Бога доїхати”, — поділилася пані Ірина.
В Україні Ірина разом з чоловіком зараз одні. Її донька, разом з родиною, після того, як 20 днів просиділи у підвалі в Маріуполі, евакуювалися до Лондона. Вона поділилася, що 21 березня вони вийшли з підвалу, 22 — потрапив снаряд і повністю розніс їх будинок.
Зараз Ірина живе в Києві й орендує однокімнатну квартиру. Спочатку вони проживали у Дніпрі, але коли орендну плату підняли з 7 тис. грн до 12 тис. грн, переїхали до столиці.
З мріями про повернення у Маріуполь
Пані Ірина зізнається, що щодня бачить Маріуполь і мріє повернуться додому, не дивлячись на те, що будинок зруйнований і “там нічого немає”.
“Маріуполь для мене завжди асоціювався з рідним домом. Мої діти і я добре “стояли на ногах”, місто було красиве. Що лякає? Це кількість знайомих і друзів, які залишилися в місті, і стали зрадниками. Чому це сталося, я не знаю. Просто шок”, — розповіла вона.
Читайте ще: “З моєї квартири окупанти штурмували Азовсталь”. Історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
З 29 січня 2025 року переселенці зможуть отримувати субсидії на оренду житла згідно з постановою Уряду №1225. Експериментальний проєкт, що охоплює 9 областей, передбачає фінансову допомогу в оплаті повної або...
читати історіюДвічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Рекомендуємо прочитати
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок