Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Маріуполь

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Там, на третьому поверсі, ми провели останні дні в Маріуполі”. Історія Ганни Котельнікової, яка втратила дві квартири

Донецька область , Маріупольський район , Маріуполь / просп. Миру

Будинки №45 та 86 по проспекту Миру в Маріуполі. З ними пов’язано все життя Ганни Котельнікової. В одному жили бабуся з дідусем, а згодом батьки. В іншому пройшло її дитинство, а потім зростав син.

Дім №86 російські окупанти знищили та знесли. Багатоповехівку по проспекту Миру, 45, яка була окрасою міста, теж зруйнували. Напередодні повномасштабного вторгнення її капітально відремонтували й зробили красиву підсвітку.

Останні ночі в Маріуполі були страшними

В часи Другої світової війни цей будинок теж постраждав і відбудовували його полонені німці. Саме тут родина переховувалась від обстрілів, але 15 березня 2022 року все ж виїхала. В машині були шестеро людей та три собаки.

“Збиралися поспіхом під звуки вибухів, тому і не подумала, що треба забрати фотографії, флешки, щось пам’ятне. Я не думала, що мій будинок буде зруйновано і знесено, я збиралася туди повернутися”, – розповіла Ганна проєкту “Свій дім”.

“Без медичної допомоги будь-яке поранення – це повільна смерть”

Про руйнування своїх місць сили жінка дізнавалася з телеграм каналу, домового чату та від друзів, які на той момент ще були в місті. Будинки знищували поступово, були кілька попадань снарядів і пожежа:

“Дивно, напевно, але є відчуття радості, за те, що 15 березня я знайшла сили та сміливість вивезти всіх своїх з міста. Всіх – це шість дорослих та три собаки. Останні ночі в Маріуполі були страшними, кожного вечора я молилася, щоб ми вцілили, або щоб одразу…. Без медичної допомоги будь-яке поранення – це повільна смерть”.

“Часто бачу сни, ніби я вдома…”

“Ніби я вдома, ходжу по своїй квартирі. Перша думка: мені ж прислали відео, як тебе знесли? Обманули? Я бачу свої речі, серед них дві турки: одну у 50-х роках дідусь привіз з Єгипту, інша, маленька, її я привезла з Єгипту у 2019. І думка, треба взяти. Потім шукаю документи, які забула забрати з собою, відкриваю шухляду… і прокидаюся в зйомній квартирі в Луцьку. Вже й не пригадаю, коли мені снилися такі сни, кольорові, з відчуттям реальності…. Я точно повернусь туди”.

Читайте ще: “З моєї квартири окупанти штурмували Азовсталь”. Історії людей, які жили в Маріуполі на Ломізова, 17

Юлія Ступка / 24.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

У Реєстр збитків для України (RD4U) вже подали понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” внаслідок російської агресії. Найбільше з Донеччини, а лідирує місто Маріуполь — майже...

читати історію

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

В умовах війни тисячі українців втратили свої домівки. Програма єОселя стала одним із шляхів отримання власного житла в іпотеку. Після довгоочікуваних змін у серпні 2024 року вона зазнала суттєвих оновлень....

читати історію

Рекомендуємо прочитати

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”