Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Рубіжне

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“За ці гроші я б могла злітати у Єгипет, але вирішила зробити балкон”. Історія Євгенії Рубан

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Рубіжне / О. Бондаренка , 1

Квартира у Рубіжному дісталася Євгенії Рубан у спадок. Оселя була у триповерховому будинку з двома під’їздами – простора й з високою стелею. Колись її отримали бабуся з дідусем.

Коли саме звели цей дім Євгенія не знає, але під час обстрілів сусіди казали: “Пережив одну війну й іншу переживе“. На жаль, російські військові знищили цю будівлю.

“Бабуся дуже хотіла, щоб саме я жила в цій квартирі. Вона померла у 2017 році, коли я була вагітною”, – розповіла жінка проєкту “Свій дім”. 

“Зробила балкон і саме в нього було пряме влучання”

Чоловік Євгенії зробив гарний сучасний ремонт, але жінка мріяла і про оновлення балкона. Тому вклала в нього свої заощадження, на які могла відпочити за кордоном.

“Я ніколи нікуди не літала, а дитина якраз підросла до того віку, коли можна було відпочити комфортно. Все ж вирішила на ці гроші зробити балкон. І ось саме в нього було пряме влучення. На фото видно, як бовтається один шматок лінолеуму. Якщо у сусідів балкон згорів, там видно каркас, то у нас немає нічого”, – розповіла Євгенія.

Коли родина була ще у Рубіжному, то під час обстрілів здебільшого ховалися у коридорі. Навіть перенесли туди ліжко, щоб було комфортно чотирирічному сину. Сподівалися, що масивні стіни їх захистять. 

“Коли російська армія гатила по позиціях українських військових, усе летіло через нас. Один зі снарядів потрапив у двір, у нас перебило газову трубу, але світло й вода тоді ще були”, – пригадує Євгенія.

“Зараз влучать у гараж і ми нікуди не зможемо виїхати”

Тоді вже почалися перші розмови про евакуацію, але газ відремонтували за добу. І кожен вірив, що велика війна не затягнеться надовго.

У середині березня все ж вирішили їхати. Тоді почалися прильоти неподалік гаражу, який орендувала родина.

“Зараз влучать у гараж і ми нікуди не зможемо виїхати”, – сказав тоді чоловік Євгенії. 

“У місті вже не було ніяких комунікацій, розрядилися телефони. Ми протрималися ще пару днів. Але чого далі чекати? Та ще й з маленькою дитиною”, – пригадує Євгенія.

За пару днів з Рубіжного виїхали усі мешканці дому. У них вже були побиті машини. Про це жінка дізналася від домоврядниці.

“Ми переїхали у Черкаси. У Рубіжне ми вже не повернемося. Куди їхати, якщо там все розбито. До того ж місто окуповане і коли ми ту компенсацію отримаємо”, – каже Євгенія.

Читайте ще: Від двокімнатної батьківської квартири залишилися руїни. Історія Ольги з Рубіжного

Юлія Ступка / 06.09.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко