Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Рубіжне

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Від двокімнатної батьківської квартири залишилися руїни. Історія Ольги з Рубіжного

зруйновано: березень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Рубіжне / Володимирська , 32 А

Останні 7 років Ольга мешкала у сусідньому Сєвєродонецьку, але часто їздила до батьківської хати у Рубіжне. Хоч мами і тата вже не було серед живих, там залишалася сестра з племінником. 

Це були приємні зустрічі, коли пили каву, пригадували дитинство та знов передивлялися сімейні світлини, які після “визволителів” стали купкою попелу.

У березні російська армія безжально нищила затишне Рубіжне: палали домівки, а мешканці майже не виходили з підвалів. Евакуюватися з цього міста на Луганщині було вкрай важко, тому що обстріли не вщухали ні на мить.

“Я в Сєвєродонецьку була, сестра з племінником – у Рубіжному. Не змогла виїхати до них через обстріли. Ні автобуси, ні таксі не їхали, а потім зникло світло і зв’язок. Більш за все я боялася не побачити їх живими. Вибухи були настільки сильними, що я не розуміла, як взагалі можна врятуватися з того пекла ”, – розповіла Ольга проєкту “Свій дім”.

Понад тиждень Ольга нічого не знала про рідних

І тільки наприкінці березня знайшла їх за тисячі кілометрів – на заході України. 

Згодом Ольга поїхала до Німеччини і вже звідти дізналася, що батьківської оселі більше нема.

“Вже коли місто окупували, мені надіслали фото. Від двокімнатної квартири, в який завжди пахло домашньою випічкою, залишилися руїни. Сестричка вкладала душу і багато трудилася, щоб облаштувати сімейний затишок. До війни зробила ремонт, купила нові меблі і техніку”.

Наразі всі родичі Ольги знайшли тимчасовий прихисток в інших містах. Хтось у Дніпрі, хтось на заході країни, інші в Європі. Сама вона намагається влаштувати життя у Німеччині, куди виїхала лише з паспортом і котом.

Юлія Ступка / 14.07.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Соціальне житло для переселенців: як отримати

Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...

читати історію

єОселя: шанс на нову домівку для українців

З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...

читати історію