Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Авдіївка

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

 “Купили будинок за два тижні до вторгнення рф. Встигли пожити там лише місяць”. Історія Юлії Сидоренко

Донецька область , Покровський район , Авдіївка / Степова , 37

За два тижні до вторгнення рф Юлія Сидоренко разом з чоловіком купили дім в Авдіївці. Родина навіть не встигла звикнути до нової оселі, як довелося тікати з міста через постійні обстріли. Минуло два роки, а жінка досі не знає, що з її будинком. Востаннє вона бачила його влітку 2022-го, тоді частина будівлі вже була зруйнована.

Пожили місяць в новому домі

Юлія народилася в Донецьку, а після одруження переїхала на батьківщину чоловіка — в Авдіївку. Деякий час орендували житло, а на початку 2022 року нарешті купили власний дім, але радість була недовгою. 

“Будинок придбали напередодні вторгнення рф — 10 лютого 2022 року. Обійшовся він нам у 6 тисяч доларів. Цегляна одноповерхова будівля 1950-х років на 90 квадратів та шість кімнат. Попередня власниця після подій 2014 року виїхала, там жили квартиранти. Ми ж навіть не встигли до нього звикнути та розставити свої речі, а вже треба було тікати”, — говорить дівчина журналісту “Свій Дім”.

На початку березня через обстріли Юлія з чоловіком та дітьми евакуювалася з міста. Спочатку поїхали до рідних у село Сокіл за 25 кілометрів від Авдіївки, потім на Київщину й зрештою на Одещину у Чорноморськ.

Будинок бачили востаннє 2 роки тому

Перших руйнувань оселя подружжя зазнала ще в квітні 2022 року — через місяць після їхньої втечі. Тоді ударами армії рф була розбита половина будинку.

“Нам подзвонив сусід, скинув фото та сказав, що було два удари по дому. Влітку ми на свій страх і ризик наважилися повернутися за речами. Тоді й побачили наслідки обстрілів. Забрати змогли тільки речі, які помістилися в машину. Все інше залишилося там. Це техніка, зокрема пральна машина й холодильник, та меблі. Сумно, що не взяли фото, просто забули. Двері та вікна забили дошками, щоб не лазили мародери. Тоді, два роки тому, ми бачили наш дім востаннє. Що там зараз — невідомо. Це стара частина міста, яка ближче всього до Донецька, їй дісталося найбільше від дій окупантів. Весь цей час боїв за Авдіївку ніяких фото не було. Ні від наших при обороні, ні від росіян після її захоплення”, — каже Юлія.

Родина почала нове життя в іншому місці та не планує повертатися назад. За словами жінки, мирного та щасливого майбутнього на Донеччині у найближчі часи точно не буде.  

“Це для нас перегорнута сторінка життя, бо там все знищено. Місто розвивалося за рахунок підприємства — Авдіївського коксохімічного заводу, який зараз фактично не існує. Тому роботи не буде, а про безпеку я взагалі мовчу — скільки там вибухонебезпечних предметів. Інфраструктура теж повністю знищена. Тепер ми на новому місці, тут тихо та спокійно, вже звикли. В нас є мрія — придбати собі житло на Одещині”.
Допомогти родині можна за реквізитами: 5355 2800 0005 3965 (Сидоренко Ю)

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читайте ще: “Перед захопленням росіянами Берислава ми у дворі спалили міліцейську форму чоловіка”. Історія Світлани Гринь

Олександр Забродін / 15.05.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова