Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Кремінна

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

Квартиру Катерини Бубнової на Луганщині зруйнувала “Точка-У”, а у приватному будинку жили росіяни

Луганська область , Cіверськодонецький район , Кремінна / пров. Дружби , 14

Катерина Бубнова жила у місті Кремінна на Луганщині та разом з чоловіком виховувала маленького сина. Після повномасштабного вторгнення рф та постійних обстрілів сім’ї довелося залишити місто і все майно — квартиру й приватний будинок, які постраждали від ворожих ударів. Зараз вони живуть на Рівненщині, де орендують житло. 

За довгий час родина адаптувалися до життя в новому місті, але жінка зізнається, що хотілося бути ближче до рідних місць — у Дніпрі, Полтаві або Харкові, але там більш небезпечно. 

“Скільки б ми не жили на Рівненщині, скільки не працювали, ми все одно для місцевих залишимося переселенцями. Як би гарно ми не розмовляли українською, при першій зустрічі нас завжди запитують: “Звідки ви?”, — розповіла Катерина журналістці “Свій дім”.

“Евакуювалися, коли син сказав, що більше не може терпіти обстріли”

Кремінну почали обстрілювати 8 березня 2022 року. Наступного дня Катерина, яка працювала фізичною терапевткою в лікарні, ще ходила на роботу. Тоді росіяни обстріляли корпуси медзакладу. На роботу жінка більше не вийшла, адже мала бути поряд з дитиною:

“Місто обстрілювали. Як тільки чули звуки, то бігли в коридор, спали одягнені, матраци стягнули на підлогу, вікна забили ДСП. Школу, де навчався син та яка була через дорогу від нас, розбили. Коли зникло світло, стало набагато складніше. Ми виїхали 2 квітня після того, як дитина сказала, що більше не може терпіти постійні обстріли”.

На евакуаційному автобусі Катерина з сином покинули місто. Їхали через Слов’янськ до Львова, бо в Лимані вже обстріляли залізничну колію. Її чоловік, який працював в ДСНС, ще залишався в Кремінній. 

“Ми зупинилися у лікарні в передмісті Львова, де через стрес і виснаження, у нас виникло кишкове захворювання. Саме тоді до нас приїхав чоловік, який з колегами з ДСНС вивіз робочу техніку з Кремінної. Коли він побачив, в якому ми стані, то вирішив, що треба звідси переїжджати”.

“Стали на квартирний облік, але поки без результатів”

Невелике місто Березне на Рівненщині стало прихистком для родини. Жили в гуртожитку лісотехнічного коледжу та платили по 650 гривень з людини.

“Згодом ми стали на квартирний облік і були змушені виїхати з гуртожитка. Там можна було перебувати обмежений термін. Ми переїхали в будинок, але згодом господарі його продали. Тому знову довелося шукати нове житло. Зараз живемо в орендованій квартирі”.

Катерина продовжує працювати в лікарні, яку евакуювали з Кремінної до Рівного, та викладає заочно в університеті. Вона закінчила магістратуру і здобула нову спеціальність “біомедичний інженер”, а також аспірантуру за спеціальністю “освіта, педагогічні науки”. Луганський гарнізон ДСНС, де працював її чоловік, розформували, і тепер він служить у місцевій частині.

Життя триває, але за цей час, черга на отримання квартири так і не зрушилася з місця.

Житло у Кремінній зруйноване

Квартиру родини на Луганщині зруйнувала “Точка-У”. На фото у соцмережах Катерина побачила велику вирву від ракети біля під’їзду, а від самої будівлі залишилися лише стіни. В їхньому приватному будинку, за словами знайомих, жили російські солдати, які згодом виїхали. Подальша доля оселі невідома, але до сусідів прилетів снаряд і вибуховою хвилею пошкодило паркан:

“Ми не можемо отримати ані нове житло на Рівненщині, ані компенсацію за зруйноване в Кремінній. По-перше, новий закон про надання виплат за знищену нерухомість на тимчасово окупованій території, ще не набув чинності, а по-друге, через те, що БТІ не виїхало з міста, довести право власності на житло значно складніше”, — розповідає жінка.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

Читати по темі:

“На наш Торецьк армія рф налетіла, як чума, залишився після себе лише руїни”. Історія Любові Буліної
Міжнародний реєстр збитків. Нові правила та можливості для подання заяв

Катерина Черніговець / 08.01.2025

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Об'єкт культури

Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...

читати історію

Заклад освіти

Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині

За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...

читати історію