головна / Історії, які ви нам розповіли / Кремінна
Квартиру Катерини Бубнової на Луганщині зруйнувала “Точка-У”, а у приватному будинку жили росіяни
Луганська область , Cіверськодонецький район , Кремінна / пров. Дружби , 14
Багатоквартирний будинок
Адреса:
Луганська область ,
Cіверськодонецький район , Кремінна ,
пров. Дружби , 14
Катерина Бубнова жила у місті Кремінна на Луганщині та разом з чоловіком виховувала маленького сина. Після повномасштабного вторгнення рф та постійних обстрілів сім’ї довелося залишити місто і все майно — квартиру й приватний будинок, які постраждали від ворожих ударів. Зараз вони живуть на Рівненщині, де орендують житло.
За довгий час родина адаптувалися до життя в новому місті, але жінка зізнається, що хотілося бути ближче до рідних місць — у Дніпрі, Полтаві або Харкові, але там більш небезпечно.
“Скільки б ми не жили на Рівненщині, скільки не працювали, ми все одно для місцевих залишимося переселенцями. Як би гарно ми не розмовляли українською, при першій зустрічі нас завжди запитують: “Звідки ви?”, — розповіла Катерина журналістці “Свій дім”.
“Евакуювалися, коли син сказав, що більше не може терпіти обстріли”
Кремінну почали обстрілювати 8 березня 2022 року. Наступного дня Катерина, яка працювала фізичною терапевткою в лікарні, ще ходила на роботу. Тоді росіяни обстріляли корпуси медзакладу. На роботу жінка більше не вийшла, адже мала бути поряд з дитиною:
“Місто обстрілювали. Як тільки чули звуки, то бігли в коридор, спали одягнені, матраци стягнули на підлогу, вікна забили ДСП. Школу, де навчався син та яка була через дорогу від нас, розбили. Коли зникло світло, стало набагато складніше. Ми виїхали 2 квітня після того, як дитина сказала, що більше не може терпіти постійні обстріли”.
На евакуаційному автобусі Катерина з сином покинули місто. Їхали через Слов’янськ до Львова, бо в Лимані вже обстріляли залізничну колію. Її чоловік, який працював в ДСНС, ще залишався в Кремінній.
“Ми зупинилися у лікарні в передмісті Львова, де через стрес і виснаження, у нас виникло кишкове захворювання. Саме тоді до нас приїхав чоловік, який з колегами з ДСНС вивіз робочу техніку з Кремінної. Коли він побачив, в якому ми стані, то вирішив, що треба звідси переїжджати”.
“Стали на квартирний облік, але поки без результатів”
Невелике місто Березне на Рівненщині стало прихистком для родини. Жили в гуртожитку лісотехнічного коледжу та платили по 650 гривень з людини.
“Згодом ми стали на квартирний облік і були змушені виїхати з гуртожитка. Там можна було перебувати обмежений термін. Ми переїхали в будинок, але згодом господарі його продали. Тому знову довелося шукати нове житло. Зараз живемо в орендованій квартирі”.
Катерина продовжує працювати в лікарні, яку евакуювали з Кремінної до Рівного, та викладає заочно в університеті. Вона закінчила магістратуру і здобула нову спеціальність “біомедичний інженер”, а також аспірантуру за спеціальністю “освіта, педагогічні науки”. Луганський гарнізон ДСНС, де працював її чоловік, розформували, і тепер він служить у місцевій частині.
Життя триває, але за цей час, черга на отримання квартири так і не зрушилася з місця.
Житло у Кремінній зруйноване
Квартиру родини на Луганщині зруйнувала “Точка-У”. На фото у соцмережах Катерина побачила велику вирву від ракети біля під’їзду, а від самої будівлі залишилися лише стіни. В їхньому приватному будинку, за словами знайомих, жили російські солдати, які згодом виїхали. Подальша доля оселі невідома, але до сусідів прилетів снаряд і вибуховою хвилею пошкодило паркан:
“Ми не можемо отримати ані нове житло на Рівненщині, ані компенсацію за зруйноване в Кремінній. По-перше, новий закон про надання виплат за знищену нерухомість на тимчасово окупованій території, ще не набув чинності, а по-друге, через те, що БТІ не виїхало з міста, довести право власності на житло значно складніше”, — розповідає жінка.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Читати по темі:
“На наш Торецьк армія рф налетіла, як чума, залишився після себе лише руїни”. Історія Любові Буліної
Міжнародний реєстр збитків. Нові правила та можливості для подання заяв
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Приватний будинок
“До життя в Дніпрі я досі адаптуюся, а моя дитина стикнулася з булінгом у школі”. Історія переселенки Вікторії Гіманової
Переселенка Вікторія Гіманова залишила рідний дім на Донеччині через повномасштабне вторгнення рф. Із селища Зарічне поблизу Лимана їй довелося переїхати до міста-мільйонника. Тепер вона живе у Дніпрі, де замість затишного...
читати історію“Дім у Макіївці — в окупації. Будинок у Краматорську залишили через обстріли. Тепер купили нове житло на Черкащині”. Історія двічі переселенця Олексія Демка
Олексій Демко з Макіївки вже вдруге був змушений залишити свій дім через дії росіян. У 2014 році за свою проукраїнську позицію чоловік провів місяць у полоні бойовиків. Після звільнення він...
читати історіюОб'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Рекомендуємо прочитати
Приватний будинок
“До життя в Дніпрі я досі адаптуюся, а моя дитина стикнулася з булінгом у школі”. Історія переселенки Вікторії Гіманової
“Дім у Макіївці — в окупації. Будинок у Краматорську залишили через обстріли. Тепер купили нове житло на Черкащині”. Історія двічі переселенця Олексія Демка
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство