Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Зарічне

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Від будинку залишилися дерево та цегла. Але головне, що всі живі”.  Історія Юрія Єрмакова

зруйновано: серпень 2023 / Донецька область , Лиманський район , Зарічне

Селище Зарічне у Лиманській громаді Донеччини було в російській окупації близько п’яти місяців, але після звільнення ворог не перестає його обстрілювати. У серпні 2023 року масштабний вибух забрав життя двох літніх людей, зруйнував та пошкодив будинки. В той день ввечері армія рф вдарила “Іскандером”. 39-річний Юрій Єрмаков тоді втратив будинок, який планував передати своїм маленьким дітям, коли вони підростуть. 

“Купили будинок за рік до великої війни”

Юрій живе в Зарічному 15 років. Будинок, який знищив російський “Іскандер”, він придбав восени 2021 року у сім’ї, які тоді мешкала у Рубіжному. Віддали за нього дві тисячі доларів.

Родина використовувала його як дачу. Самі жили неподалік – по цій же вулиці. В домі було пічне опалення та колонка на вулиці. На території — літня кухня, погреб та город, де вирощували картоплю, кавуни та дині:

“Земля родюча, все росло і дітям дуже подобалося. Думали, що коли діти підростуть, то будуть там жити”.

За день до ракетного удару, який зруйнував дачний будинок, родина збирала врожай.

“Викопали картоплю та пішли додому. Ми ніколи не залишалися в будинку на ніч. Аби ми там були 9 серпня, то не тільки наші сусідки загинули, а й вся наша родина”.

Артем Безрук, адвокат:

Російські військові використовують зброю, яка наносить надмірне ураження населеним пунктам, де проживає велика кількість цивільних осіб. Обстріл ракетою «Іскандер» селища Зарічне є воєнним злочином, який кваліфікуються наступним чином: застосування зброї, боєприпасів і матеріалів, а також методів ведення війни такого характеру, які спричиняють надмірні ушкодження чи непотрібні страждання або які за своєю суттю є невибірковими в порушення норм міжнародного права збройних конфліктів, за умови, що така зброя, такі боєприпаси і матеріали та методи ведення війни є предметом всеохоплюючої заборони [стаття 8 (2) (b) (хх) Римського статуту]; умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

______________________________________________________________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Нас бомбили цілу ніч, ми накривалися ковдрами та втрачали свідомість”. Історія Любові Дзюби

Катерина Черніговець / 31.01.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”