Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Немає різниці, де починати все спочатку — на Буковині чи в Лимані”. Історія Юлії Савенко

Донецька область , Краматорський район , Лиман / Незабудка , 5

“Страшно повертатися у Лиман. А чи є куди? Наше житло можна спробувати відновити, але де шукати роботу? Немає різниці, де починати все спочатку”, — розказала журналістці “Свій дім” Юлія Савенко.

Жінка разом з родиною евакуювалася на Буковину. Там знайшла нову роботу — лаборантом на олійноекстракційному заводі, діти навчають офлайн та мають можливість спілкуватися з однолітками. До великої війни вони жили на дві оселі. В приватному будинку — з квітня по жовтень доки тривали садово-городні роботи, на зиму перебиралися у квартиру.

“Чоловік наполягав, щоб ми виїхали з Лимана”

У квітні 2022 року Юлія разом з дітьми виїхали з Лимана. На евакуації наполягав чоловік. Він до початку великої війни був за кордоном, але повернувся в Україну і пішов на фронт:

“Я розуміла, що вибору немає. Треба їхати. Діти були налякані постійними обстрілами”. 

Юлія приїхала на залізничну станцію Лимана, але почалися обстріли й евакуаційний потяг скасували. Щоб виїхати з міста, жінка вийшла на вулицю і просила людей підвезти їх у Слов’янськ. А далі була дорога на Львів і Чернівці.

Під час окупації у будинок Юлії влучив снаряд і пошкодив його. У двір їхньої багатоповерхівки також був прильот. Через це у квартирі повилітали вікна, шибки та балконна рама.

“Чоловіка поранили в ногу”

В Лимані у Юлії залишилися рідні. У них не було можливості виїхати. Бабуся жінки через стрес різко втратила зір і відмовилась покидати рідну домівку. Мама перед окупацією міста була поранена —  пішла за гуманітарною допомогою, але почався обстріл. Лікарів тоді вже не було:

“Зараз мої рідні не люблять говорити про ситуацію у Лимані. Живуть під звуки обстрілів”.

2 січня 2023 року чоловік Юлії був тяжко поранений в ногу. Її вдалося врятувати, але вона не загоюється. 

Допомогти родині можна за реквізитами:

4149499132175835 (Юлія Савенко).

Артем Безрук, адвокат:

В даному випадку дії російських військових, які проводили невибіркові артилерійські обстріли цивільної інфраструктури є воєнним злочином, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

 

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Коли росіяни нас вивозили, ми бачили, що сталося з домом. Зробити фото — не наважились”. Історія Олени Склярової

Катерина Черніговець / 16.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко