головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман
“Немає різниці, де починати все спочатку — на Буковині чи в Лимані”. Історія Юлії Савенко
Донецька область , Краматорський район , Лиман / Незабудка , 5
Приватний будинок
Дата додавання до бази:
16 лютий 2024
Адреса:
Донецька область ,
Краматорський район , Лиман ,
Незабудка , 5
“Страшно повертатися у Лиман. А чи є куди? Наше житло можна спробувати відновити, але де шукати роботу? Немає різниці, де починати все спочатку”, — розказала журналістці “Свій дім” Юлія Савенко.
Жінка разом з родиною евакуювалася на Буковину. Там знайшла нову роботу — лаборантом на олійноекстракційному заводі, діти навчають офлайн та мають можливість спілкуватися з однолітками. До великої війни вони жили на дві оселі. В приватному будинку — з квітня по жовтень доки тривали садово-городні роботи, на зиму перебиралися у квартиру.
“Чоловік наполягав, щоб ми виїхали з Лимана”
У квітні 2022 року Юлія разом з дітьми виїхали з Лимана. На евакуації наполягав чоловік. Він до початку великої війни був за кордоном, але повернувся в Україну і пішов на фронт:
“Я розуміла, що вибору немає. Треба їхати. Діти були налякані постійними обстрілами”.
Юлія приїхала на залізничну станцію Лимана, але почалися обстріли й евакуаційний потяг скасували. Щоб виїхати з міста, жінка вийшла на вулицю і просила людей підвезти їх у Слов’янськ. А далі була дорога на Львів і Чернівці.
Під час окупації у будинок Юлії влучив снаряд і пошкодив його. У двір їхньої багатоповерхівки також був прильот. Через це у квартирі повилітали вікна, шибки та балконна рама.
“Чоловіка поранили в ногу”
В Лимані у Юлії залишилися рідні. У них не було можливості виїхати. Бабуся жінки через стрес різко втратила зір і відмовилась покидати рідну домівку. Мама перед окупацією міста була поранена — пішла за гуманітарною допомогою, але почався обстріл. Лікарів тоді вже не було:
“Зараз мої рідні не люблять говорити про ситуацію у Лимані. Живуть під звуки обстрілів”.
2 січня 2023 року чоловік Юлії був тяжко поранений в ногу. Її вдалося врятувати, але вона не загоюється.
Допомогти родині можна за реквізитами:
4149499132175835 (Юлія Савенко).
Артем Безрук, адвокат:
В даному випадку дії російських військових, які проводили невибіркові артилерійські обстріли цивільної інфраструктури є воєнним злочином, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читати по темі: “Коли росіяни нас вивозили, ми бачили, що сталося з домом. Зробити фото — не наважились”. Історія Олени Склярової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...
читати історіюЯк змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти