головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман
“Дім зруйнований. Купити новий я не можу. І розраховувати на чиюсь допомогу також”. Історія Юлії Рахманової
зруйновано: жовтень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Лиман / Козацька , 192
Приватний будинок
Дата руйнування:
жовтень 2022
Дата додавання до бази:
13 лютий 2024
Адреса:
Донецька область ,
Краматорський район , Лиман ,
Козацька , 192
Юлія Рахманова придбала будинок в Лимані близько 15 років тому. Дуже любила життя та свою роботу кухарем-сушистом. Після початку великої війни разом з родиною виїхала з рідного міста, а через бойові дії її будинок зруйнований.
У Лимані жінка більше не була. Всі новини дізнається від мами, яка повернулася додому.
“Навіть коли війна закінчиться, нам ніде буде жити. Купити новий будинок я не можу. І розраховувати на чиюсь допомогу також”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”.
“Якби не було дітей, я б не покинула місто”
Пані Юлія разом з дітьми виїхала з Лиману 4 березня 2022 року останнім евакуаційним потягом. Якби не він, то треба було б їхати через Краматорськ:
“Тоді місто ще не обстрілювали, але вже було гучно. Ми розуміли, що Лиман недалеко від фронту і скоро може дійти до нас. Але якби не було дітей, я б не покинула місто”
Жінка 7 місяців прожила у Польщі, потім – півроку в Києві. Після деокупації Ізюма, родина приїхала до тітки в село Липчанівка на Харківщині. Молодший син і зараз там залишається, бо навчається дистанційно в місцевій школі. А Юлія разом зі старшим сином переїхала в Ізюм, де зараз працює.
“Біля мого двору заправлялася ворожа техніка”
Будинок Юлії знищили під час деокупації Лимана. Там немає стіни, половини даху та вікон.
У її мами також пошкоджений дім, але найбільше постраждали сараї. Жінка відремонтувала дах, коли повернулася.
“Лиман — прифронтова зона. Поки тривають бойові дії робота комісії, яка має оглянути й зафіксувати пошкодження призупинена. Всі заяви будуть розглядатися після їх закінчення. А коли це буде? Ми не знаємо і тепер поневіряємося по квартирах”
Допомогти Юлії можна за реквізитами:
5167 8032 6788 4646
Артем Безрук, адвокат:
Дії, які описує пані Юлія з боку російських військових є воєнним злочину, а саме згідно Римського статуту це класифікується наступним чином: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту] та умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту].
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читати по темі: “Чи вистачить нам з чоловіком життя, щоб дати дітям те, що так нахабно забрав ворог”. Історія Олени Чупрової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
З початку 2024 року українці взяли 7 891 кредит на 13,5 млрд грн на придбання житла за програмою “єОселя”. Загалом за весь час дії програми 14 216 українських родин отримали...
читати історіюЯк змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Рекомендуємо прочитати
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти