Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Лиман

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Дім зруйнований. Купити новий я не можу. І розраховувати на чиюсь допомогу також”. Історія Юлії Рахманової

зруйновано: жовтень 2022 / Донецька область , Краматорський район , Лиман / Козацька , 192

Юлія Рахманова придбала будинок в Лимані близько 15 років тому. Дуже любила життя та свою роботу кухарем-сушистом. Після початку великої війни разом з родиною виїхала з рідного міста, а через бойові дії її будинок зруйнований. 

У Лимані жінка більше не була. Всі новини дізнається від мами, яка повернулася додому.

“Навіть коли війна закінчиться, нам ніде буде жити. Купити новий будинок я не можу. І розраховувати на чиюсь допомогу також”, — розповіла жінка журналістці “Свій дім”. 

“Якби не було дітей, я б не покинула місто”

Пані Юлія разом з дітьми виїхала з Лиману 4 березня 2022 року останнім евакуаційним потягом. Якби не він, то треба було б їхати через Краматорськ:   

“Тоді місто ще не обстрілювали, але вже було гучно. Ми розуміли, що Лиман недалеко від фронту і скоро може дійти до нас. Але якби не було дітей, я б не покинула місто”

Жінка 7 місяців прожила у Польщі, потім – півроку в Києві. Після деокупації Ізюма, родина приїхала до тітки в село Липчанівка на Харківщині. Молодший син і зараз там залишається, бо навчається дистанційно в місцевій школі. А Юлія разом зі старшим сином переїхала в Ізюм, де зараз працює. 

“Біля мого двору заправлялася ворожа техніка”

Будинок Юлії знищили під час деокупації Лимана. Там немає стіни, половини даху та вікон.

У її мами також пошкоджений дім, але найбільше постраждали сараї. Жінка відремонтувала дах, коли повернулася.

“Лиман — прифронтова зона. Поки тривають бойові дії робота комісії, яка має оглянути й зафіксувати пошкодження призупинена. Всі заяви будуть розглядатися після їх закінчення. А коли це буде? Ми не знаємо і тепер поневіряємося по квартирах”

Допомогти Юлії можна за реквізитами:

5167 8032 6788 4646

Артем Безрук, адвокат:

Дії, які описує пані Юлія з боку російських військових є воєнним злочину, а саме згідно Римського статуту це класифікується наступним чином: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту] та умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Чи вистачить нам з чоловіком життя, щоб дати дітям те, що так нахабно забрав ворог”. Історія Олени Чупрової

Катерина Черніговець / 13.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко