Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Суми

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Те, що ми вижили — диво. Після російського удару вибухнув газовий балон. Все згоріло”. Історія Яни Жученко

зруйновано: березень 2024 / Сумська область , Сумський район , Суми / Герасима Кондратьєва , 112

“Квартира була для мене, як маленький світ, де все рідне і лікує. Тепер цього немає. Зараз я впевнена, що те, що ми вижили — це диво. Після удару вибухнув газовий балон. Все згоріло. Багато людей з будинку загинули, одну дівчину так і не знайшли” — розповіла журналістці “Свій дім” Яна Жученко.

“Я вибігла з дочкою в коридор і наша кімната вибухнула”

Жінка живе у Сумах. Її дочка навчається в школі, батьки — пенсіонери, чоловік — військовий. 

“Ввечері, напередодні удару, я поверталась додому та не змогла припаркувати автомобіль біля під’їзду, як це робила завжди. Пам’ятаю, що була розлючена цим. Довелося поставити його набагато далі. Через це він вцілів”.

Загалом того дня нічого не передбачало біди й було типовим для родини — вечеря, уроки, вільний час. Звуки вибухів в Сумах чутно часто. Прикордоння області ворог кожен день стирає з лиця землі. Багато людей, коли чують сигнал повітряної тривоги не виходять в коридор, а одразу хапають телефон та читають новини:

“Нас розбудив перший вибух. А далі — все відбулося за декілька секунд. Я схопила доньку, вибігла в коридор, накрила її своїм тілом, покликала батьків. Від нашої кімнати нічого не залишилося”.

В результаті ворожого удару — все рознесло. Вилетіли двері, вікна, плитка, стеля. Почалася литися вода та все було в диму: 

Я не розуміла, що відбувається. В той момент у мене було відчуття, наче Господь накрив нас чимось. З-під завалів витягли рятувальники ДСНС, але я мало що пам’ятаю Вже після я дізналась, що вони до останнього не вірили, що знайдуть нас живими”. 

“Довгий шлях до зцілення”

Після втрати житла Яна з донькою якийсь час жили у подруги, її батьки — у сватів. Орендувати квартиру в Сумах непросто. Багато людей з прикордоння переїхали в місто, а оренда може складати 10 тис. грн і більше.

“Важко переживати втрату житла. Зрозуміла, що ми не справляємося без допомоги спеціалістів. Ми з дитиною працюємо з психологом. Донька налякана. Коли чує сигнал повітряної тривоги, завжди питає, чи буде знову прильот. Мені фахівець порадив повернутися “на місце злочину”. І нещодавно я поїхала до руїн будинку і довго там просиділа. Але шлях до зцілення ще дуже довгий”.

Зруйновані під’їзди планують знести. 

Допомогти Яні можна за реквізитами:

4149 6293 6699 0885 (Жученко Яна Вікторівна)

_____________

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко

Катерина Черніговець / 15.04.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

На третій рік повномасштабного вторгнення рф в Любомирівку Миколаївської області повертаються люди. Наразі там мешкає понад 200 людей, з них — 20 діти. Ситуація залишається небезпечною, але село, розташоване за...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію