Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Святогірськ

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Ми єдині, хто залишився жити в під’їзді, як його хранителі”. Історія Тетяни зі Святогірська

Донецька область , Краматорський район , Святогірськ / Івана Мазепи , 55

Після деокупації Святогірська минув понад рік. Люди потихеньку повертаються в місто, але через значні руйнування будинків — більшість з них або порожні, або там живе лише одна родина.

Тетяна разом з чоловіком та кішкою – єдині мешканці під’їзду п’ятиповерхівки. 

Завдяки благодійній допомозі відбудували дах

Під час окупації внаслідок обстрілу дах будинку був пошкоджений. Через це квартири та під’їзди постійно заливало водою. Але його відремонтували завдяки благодійній допомозі ще весною 2022 року.

“Військова адміністрація співпрацює з 23 міжнародними організаціями та 20 — національними. Це як гуманітарна допомога, так і відновлення будинків”, — поділився Володимир Рибалкін, голова Святогірської МВА.

Родині пані Тетяни пощастило і вода не затікала в їхню квартиру, що не скажеш про мешканців сусідніх під’їздів. Там — наслідки набагато гірші.

“Ховалися за двома стінами”

Тетяна не покидала Святогірськ. Коли були обстріли, то вона з родиною ховалися в коридорі за двома стінами. У під’їзді є підвал, але він не був належно облаштований та не міг використовуватися як укриття. А інших варіантів не було. В іншому будинку, який знаходився трохи далі, не було вільного місця.

Єдині мешканці під’їзду 

Умови життя в будинку – складні. Води та газу немає, для обігріву родина використовує буржуйку, іноді вмикає електричний камін. Але все одно у квартирі прохолодно. Люди, з інших під’їздів, ходять грітися у шпиталь.

“У квартирах, де немає людей, в батареях полопались регістри. А їх же ніхто не замінить, поки люди не повернуться і не зроблять цього самостійно. У своєму під’їзді залишилися одна, всі люди виїхали. Ми, як його хранителі”, — ділиться пані Тетяна.

Артем Безрук, адвокат:

Міжнародним законодавством заборонено застосувати зброю проти цивільного житла. У додатковому протоколі до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів в статті 52 зазначено: у разі сумніву в тому, чи не використовується об’єкт, який звичайно призначений для цивільних цілей, наприклад, місце відправлення культу, житловий будинок чи інші житлові будови або школа, для ефективної підтримки воєнних дій, передбачається, що такий об’єкт використовується в цивільних цілях. Обстріл цивільного об’єкту є воєнним злочином та кваліфікується, як умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: За 2 години армія рф знищила дві вулиці. Історія Анатолія Смика, який тепер живе у літній кухні

Катерина Черніговець / 20.12.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

У 2024 році ВПО зможуть отримати субсидію на оренду житла. Це нова допомога від держави, яка розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї, враховуючи рівень доходу та вартість оренди в конкретному регіоні....

читати історію

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Дитячі спогади мають бути приємними та теплими — не про біль, не про війну, не про поранену маму. На жаль, життя українських дітей змінилося після вторгнення рф. Їхнім сім’ям довелося...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Субсидія на оренду житла для ВПО. Хто може претендувати?

Ми відкрили другий збір на літній кемп для дітей, які втратили свій дім. Підтримай!

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”