Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Святогірськ

Історії, які ви нам розповіли
Багатоквартирний будинок

“Ми єдині, хто залишився жити в під’їзді, як його хранителі”. Історія Тетяни зі Святогірська

Донецька область , Краматорський район , Святогірськ / Івана Мазепи , 55

Після деокупації Святогірська минув понад рік. Люди потихеньку повертаються в місто, але через значні руйнування будинків — більшість з них або порожні, або там живе лише одна родина.

Тетяна разом з чоловіком та кішкою – єдині мешканці під’їзду п’ятиповерхівки. 

Завдяки благодійній допомозі відбудували дах

Під час окупації внаслідок обстрілу дах будинку був пошкоджений. Через це квартири та під’їзди постійно заливало водою. Але його відремонтували завдяки благодійній допомозі ще весною 2022 року.

“Військова адміністрація співпрацює з 23 міжнародними організаціями та 20 — національними. Це як гуманітарна допомога, так і відновлення будинків”, — поділився Володимир Рибалкін, голова Святогірської МВА.

Родині пані Тетяни пощастило і вода не затікала в їхню квартиру, що не скажеш про мешканців сусідніх під’їздів. Там — наслідки набагато гірші.

“Ховалися за двома стінами”

Тетяна не покидала Святогірськ. Коли були обстріли, то вона з родиною ховалися в коридорі за двома стінами. У під’їзді є підвал, але він не був належно облаштований та не міг використовуватися як укриття. А інших варіантів не було. В іншому будинку, який знаходився трохи далі, не було вільного місця.

Єдині мешканці під’їзду 

Умови життя в будинку – складні. Води та газу немає, для обігріву родина використовує буржуйку, іноді вмикає електричний камін. Але все одно у квартирі прохолодно. Люди, з інших під’їздів, ходять грітися у шпиталь.

“У квартирах, де немає людей, в батареях полопались регістри. А їх же ніхто не замінить, поки люди не повернуться і не зроблять цього самостійно. У своєму під’їзді залишилися одна, всі люди виїхали. Ми, як його хранителі”, — ділиться пані Тетяна.

Артем Безрук, адвокат:

Міжнародним законодавством заборонено застосувати зброю проти цивільного житла. У додатковому протоколі до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів в статті 52 зазначено: у разі сумніву в тому, чи не використовується об’єкт, який звичайно призначений для цивільних цілей, наприклад, місце відправлення культу, житловий будинок чи інші житлові будови або школа, для ефективної підтримки воєнних дій, передбачається, що такий об’єкт використовується в цивільних цілях. Обстріл цивільного об’єкту є воєнним злочином та кваліфікується, як умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

________

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: За 2 години армія рф знищила дві вулиці. Історія Анатолія Смика, який тепер живе у літній кухні

Катерина Черніговець / 20.12.2023

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко