головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Зарічне
“Ми думали, що скоро повернемося в Зарічне, але потім почалася окупація та постійні обстріли”. Історія Тетяни Камінської
зруйновано: квітень 2022 / Донецька область , Краматорський район , с. Зарічне / Бульварна , 53
Приватний будинок
Дата руйнування:
квітень 2022
Дата додавання до бази:
20 лютий 2024
Адреса:
Донецька область ,
Краматорський район , с. Зарічне ,
Бульварна , 53
Тетяна Камінська жила в Зарічному Донецької області разом з сином та двома онуками — дітьми померлої дочки. Жінка працювала продавцем в Лимані.
Життя сім’ї змінила велика війна. Вони зараз живуть на Полтавщині. В Зарічне поки не поверталися і на власні очі не бачили, що сталося з їхньою домівкою.
“Онуки виїхали, я з сином залишилися, але ненадовго”
До 16 квітня 2022 року Тетяна ще працювала та їздила на роботу в Лиман. Автобусів вже не було, але попутками можна було добратися до міста. В той час йшли бої зі сторони сел. Терни і Сватового, в Зарічне долітали гради.
17 квітня жінка вже не змогла доїхати з села на роботу. На блокпості їм сказали, що якщо вони покинуть Зарічне, то назад вже не повернуться.
“Троє моїх онуків не хотіли їхати без мене, але вдалося їх вмовити. А я з сином залишилася в Зарічному”, — розповіла Тетяна журналістці “Свій дім”.
Наступну ніч жінка провела в підвалі під звуки обстрілів, результатом якого були вибиті вікна і рами. Вранці вона побачила українських військових, які неподалік будували бліндажі.
“Син в цей час забивав вікна дошками. Бачу, сусіди евакуйовуються. Я спитала у сина: “Може і ми поїдемо?”. І він відповів мені, що буде так, як я захочу і мене ніхто не залишить саму”.
“Горіло півсела, а хата вже була напівзруйнована”
Із Зарічного Тетяна з сином евакуювалися в Лиман. Далі поїхали у Дніпро. Там чотири дні провели в молитовному домі. В місто також приїхали онуки Тетяни, які спочатку евакуювалися в Чернівецьку область.
“Коли ми були в Дніпрі, мені подзвонила сусідка і сказала, що горить півсела, а нашої хати майже немає. Довгий час я навіть не бачила фото руйнувань, поки знайомі не повернулися туди і не надіслали мені знищений будинок у всіх ракурсах. Спочатку, я постійно плакала, а потім перестала…”
“Нам допомогли знайти будинок”
Волонтери запропонували родині оселитися в селі Орлик на Полтавщині. Як виявилося, він був без вікон та дверей.
“Ми зрозуміли, що не зможемо там залишитися і сказали про це власниці будинку. Але сусідка запросила нас до себе на ніч, нагодувала і запевнила, що зранку про все подумаємо”.
Саме ця жінка допомогла знайти житло в селі, де родина живе й досі. Взимку в селі роботи немає, а влітку працюють в полі. У себе на городі вирощують картоплю та тримають бройлерів та гусей.
Допомогти Тетяні можна за реквізитами:
4790729939681763 (Тетяна Камінська).
Артем Безрук, адвокат:
В даному випадку дії російській військових, які описує пані Тетяна, є воєнним злочином, а саме згідно Римського статуту це класифікується наступним чином: умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту]; умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.
Читати по темі: “Коли бачу відео з Попасної, то серце розривається. Місця, де жив, працював та гуляв, повністю знищені”. Історія Зоряни Пелецької
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...
читати історіюЕкологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...
читати історіюПриватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Багатоквартирний будинок
“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко
“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої
Рекомендуємо прочитати
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Заклад освіти
В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу
Багатоквартирний будинок