Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Нас позбавили мрії, яку ми будували довгі роки, але не встигли насолодитися”. Історія Романа Воронова

зруйновано: червень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Воїнів Інтернаціоналістів , 1а

До початку великої війни Роман Воронов працював адвокатом у Сєвєродонецьку, його дружина мала магазин жіночого одягу. Після окупації міста родина втратила не тільки будинок мрії та особисті речі, а й стабільну роботу.

Насолоджувалися життям у новому будинку лише рік

Сім’я Романа придбала будинок у 2018 році. Він був у занедбаному стані та потребував капітального ремонту. Лише у 2021 році вони змогли перетворити його на житло мрії. 

“Вклали туди величезні гроші й насолоджувалися цим життям максимум рік”, — поділився Роман.

“Безвихідна ситуація переважила страх”

Коли почалася війна, Роман разом з дружиною та двома маленькими дітьми знаходилися вдома. Через два дні у їхньому районі вже не було електро та газопостачання: 

Певний час ми боялися кудись їхати. Але, коли розпач і безвихідна ситуація переважили страх, ми наважилися”.

На машині родина покинула Сєвєродонецьк. З собою взяли лише документи, бо мали надію на швидке повернення. 

Спочатку виїхали до Лимана. Там жив знайомий, у якого залишилася квартира. Там і зупинилися. Далеко не їхали, бо треба було повернутися до Сєвєродонецька й забрати деякі речі.

“Замість дому — руїна”

Наприкінці червня 2022 року Роман зміг приїхати в Сєвєродонецьк. На власні очі побачив, що від дому, який вони виплекали, залишилася руїна. Чоловік настроював себе на найгірше, але такого не очікував.

Будинок був спалений та зруйнований, починаючи з підвалу і до даху третього поверху. Скоріше за все, безпосередньо поряд з їхньою територією йшли інтенсивні бойові дії. Можливо, було навіть замінування.

“Почати все з нуля”

Коли родина зрозуміла, що у Сєвєродонецьку їх більше нічого не тримає, прийняла рішення їхати далі. В серпні 2022 року вже були у Черкасах. 

Нове місто – і нові виклики. Дружина Романа орендувала приміщення, закупила товар і знову відкрила магазин жіночого одягу, чоловік — намагається відновити адвокатську діяльність.

Артем Безрук, адвокат:

На жаль, після початку повномасштабного вторгнення цивільні будинки зазнають постійних артилерійських, авіаційних та ракетних атак. Ґрунтуючись на історії, яку описує Роман, дії російських військових можна кваліфікувати як воєнні злочини, згідно із Римським Статутом, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Я побачила на відео, що наш район повністю зруйнований. Замість будинку залишилися суцільна руїна”. Історія Світлани Стор’євої

Катерина Черніговець / 17.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко