Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Сєвєродонецьк

Історії, які ви нам розповіли
Житло

“Нас позбавили мрії, яку ми будували довгі роки, але не встигли насолодитися”. Історія Романа Воронова

зруйновано: червень 2022 / Луганська область , Сєвєродонецький район , Сєвєродонецьк / Воїнів Інтернаціоналістів , 1а

До початку великої війни Роман Воронов працював адвокатом у Сєвєродонецьку, його дружина мала магазин жіночого одягу. Після окупації міста родина втратила не тільки будинок мрії та особисті речі, а й стабільну роботу.

Насолоджувалися життям у новому будинку лише рік

Сім’я Романа придбала будинок у 2018 році. Він був у занедбаному стані та потребував капітального ремонту. Лише у 2021 році вони змогли перетворити його на житло мрії. 

“Вклали туди величезні гроші й насолоджувалися цим життям максимум рік”, — поділився Роман.

“Безвихідна ситуація переважила страх”

Коли почалася війна, Роман разом з дружиною та двома маленькими дітьми знаходилися вдома. Через два дні у їхньому районі вже не було електро та газопостачання: 

Певний час ми боялися кудись їхати. Але, коли розпач і безвихідна ситуація переважили страх, ми наважилися”.

На машині родина покинула Сєвєродонецьк. З собою взяли лише документи, бо мали надію на швидке повернення. 

Спочатку виїхали до Лимана. Там жив знайомий, у якого залишилася квартира. Там і зупинилися. Далеко не їхали, бо треба було повернутися до Сєвєродонецька й забрати деякі речі.

“Замість дому — руїна”

Наприкінці червня 2022 року Роман зміг приїхати в Сєвєродонецьк. На власні очі побачив, що від дому, який вони виплекали, залишилася руїна. Чоловік настроював себе на найгірше, але такого не очікував.

Будинок був спалений та зруйнований, починаючи з підвалу і до даху третього поверху. Скоріше за все, безпосередньо поряд з їхньою територією йшли інтенсивні бойові дії. Можливо, було навіть замінування.

“Почати все з нуля”

Коли родина зрозуміла, що у Сєвєродонецьку їх більше нічого не тримає, прийняла рішення їхати далі. В серпні 2022 року вже були у Черкасах. 

Нове місто – і нові виклики. Дружина Романа орендувала приміщення, закупила товар і знову відкрила магазин жіночого одягу, чоловік — намагається відновити адвокатську діяльність.

Артем Безрук, адвокат:

На жаль, після початку повномасштабного вторгнення цивільні будинки зазнають постійних артилерійських, авіаційних та ракетних атак. Ґрунтуючись на історії, яку описує Роман, дії російських військових можна кваліфікувати як воєнні злочини, згідно із Римським Статутом, а саме: умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: “Я побачила на відео, що наш район повністю зруйнований. Замість будинку залишилися суцільна руїна”. Історія Світлани Стор’євої

Катерина Черніговець / 17.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Олександр Руденко родом із Запорізької області. Зараз ця територія окупована, як і місто Соледар, де він прожив майже 30 років. На Донеччину переїхав після весілля. Це батьківщина його дружини Валентини....

читати історію

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

За шість років до початку великої війни багатодітна родина психологині Юлії Павлової переїхала з Запоріжжя в село Українка. Там запустили проєкт, за яким будували житло для прийомних родин і дитячих...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Приватний будинок

Дім розбитий, а десь у дворі залишився лист паперу з написом “ми повернемося”. Історія подружжя Руденків

Приватний будинок

Новий дім для шістьох дітей, 12 собак та котів. Історія родини Павлових, які евакуювалися, щоб не потрапити в окупацію

Приватний будинок

“Наше село було в окупації майже 8 місяців. Після звільнення ми прожили спокійно лише три дні”. Історія Михайла Гречаного

Об'єкт культури

Олексій Скоркін залишив банківську сферу й відкрив музей борщу та сала. Окупанти знищили унікальну хатинку на Сумщині

Багатоквартирний будинок

“Квартира згоріла 2 роки тому через російські обстріли. Живемо без комунікацій та не знаємо, що буде з нашим будинком”. Історія Світлани Орєхової

Що треба фіксувати першочергово — зруйновану інфраструктуру чи житло? Читайте в кейс-стаді “Святогірськ 2:0”

Приватний будинок

Живемо на Тернопільщині та мріємо купити дім, який орендуємо. Історія Ольги Дудченко

Приватний будинок

“Плачу, коли згадую дім. А чоловік не дозволяє викидати стару футболку. Каже, що буде її в Бахмуті носити”. Історія Тетяни Буковцової