Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Дробишеве

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Ми нарахували 16 влучань у будинок та на подвір’я”. Історія подружжя Тимошенків

Донецька область , Краматорський район , с. Дробишеве / Державна , 27

Інна та Ігор Тимошенки з селища Дробишеве Донецької області купили будинок у 2012 році, бо хотіли жити у великій оселі. Взяли його під виплату, а до цього продали дві маленькі хати.

“У тому будинку десять років ніхто не жив до нас. Колись там була невелика пожежа. На той момент це все, що ми змогли собі дозволити”, — розповіла журналістці “Свій дім” Інна Тимошенко.

“Ще в лютому було зрозуміло, що буде війна” 

“Я здогадувався, що воєнна ситуація погіршиться ще на початку лютого 2022 року. Я возив хліб в села під Горлівкою. І там дуже посилилися обстріли. Лупили з усього підряд. А згодом туди закрили в’їзд”, — згадує Ігор Тимошенко.

Після 24 лютого в селі Дробишеве довгий час було тихо. До квітня люди ще ходили на роботу. У березні пан Ігор перейшов працювати до водоканалу, бо возити хліб вже не міг. Останній робочий день був 26 квітня:

“Тоді вже росіяни били по околицях Лимана, земля постійно здригалася, літали російські літаки, горів ліс. Ми два тижні ночували у підвалі, а останні 4 дні перед евакуацією не виходили з нього”.

“Були влучання у фундамент, дах та стіну будинку”

Родина виїхала з села легковим автомобілем перед окупацією. В цій машині й ночували, сидячі “одне в одного на головах”.

“З собою взяли маленьку плазму, їжу, постільну білизну, два пледи, три рушники й документи. Більше місця не було”, — пригадує пані Інна.

Житло подружжя зруйновано майже вщент. Влучання були у фундамент і дах. Вікна попадали разом зі стінами. Відремонтувати його неможливо, треба будувати все з нуля: 

“Подзвонила сестра чоловіка, яка залишалася в селищі, і сказала, що хата розбита. Нам одразу ніхто не міг пояснити, в якому стані будинок. Спочатку, ми навіть сподівалися, що зможемо його відремонтувати”.

Коли Дробишеве деокупували пан Ігор повернувся додому. Жив разом зі старшою сестрою. Весною чоловік повернувся до родини в Кривий Ріг

Артем Безрук, адвокат:

Згідно з Протоколом I до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, цивільні об’єкти не повинні бути цілями для нападу під час поєних конфліктів. Згідно Римського статуту обстріл цивільних об’єктів є воєнним злочином та класифікується наступним чином: умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту] та умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

 _____

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному вебсайт USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: Забрала сімейні фото, щоб по ним ніхто ногами не пройшовся. Історія Вікторії Телевної

Катерина Черніговець / 27.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко