Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Дробишеве

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

“Ми нарахували 16 влучань у будинок та на подвір’я”. Історія подружжя Тимошенків

Донецька область , Краматорський район , с. Дробишеве / Державна , 27

Інна та Ігор Тимошенки з селища Дробишеве Донецької області купили будинок у 2012 році, бо хотіли жити у великій оселі. Взяли його під виплату, а до цього продали дві маленькі хати.

“У тому будинку десять років ніхто не жив до нас. Колись там була невелика пожежа. На той момент це все, що ми змогли собі дозволити”, — розповіла журналістці “Свій дім” Інна Тимошенко.

“Ще в лютому було зрозуміло, що буде війна” 

“Я здогадувався, що воєнна ситуація погіршиться ще на початку лютого 2022 року. Я возив хліб в села під Горлівкою. І там дуже посилилися обстріли. Лупили з усього підряд. А згодом туди закрили в’їзд”, — згадує Ігор Тимошенко.

Після 24 лютого в селі Дробишеве довгий час було тихо. До квітня люди ще ходили на роботу. У березні пан Ігор перейшов працювати до водоканалу, бо возити хліб вже не міг. Останній робочий день був 26 квітня:

“Тоді вже росіяни били по околицях Лимана, земля постійно здригалася, літали російські літаки, горів ліс. Ми два тижні ночували у підвалі, а останні 4 дні перед евакуацією не виходили з нього”.

“Були влучання у фундамент, дах та стіну будинку”

Родина виїхала з села легковим автомобілем перед окупацією. В цій машині й ночували, сидячі “одне в одного на головах”.

“З собою взяли маленьку плазму, їжу, постільну білизну, два пледи, три рушники й документи. Більше місця не було”, — пригадує пані Інна.

Житло подружжя зруйновано майже вщент. Влучання були у фундамент і дах. Вікна попадали разом зі стінами. Відремонтувати його неможливо, треба будувати все з нуля: 

“Подзвонила сестра чоловіка, яка залишалася в селищі, і сказала, що хата розбита. Нам одразу ніхто не міг пояснити, в якому стані будинок. Спочатку, ми навіть сподівалися, що зможемо його відремонтувати”.

Коли Дробишеве деокупували пан Ігор повернувся додому. Жив разом зі старшою сестрою. Весною чоловік повернувся до родини в Кривий Ріг

Артем Безрук, адвокат:

Згідно з Протоколом I до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, цивільні об’єкти не повинні бути цілями для нападу під час поєних конфліктів. Згідно Римського статуту обстріл цивільних об’єктів є воєнним злочином та класифікується наступним чином: умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти, тобто об’єкти, що не є військовими цілями [стаття 8 (2) (b) (ii) Римського статуту] та умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоди цивільним об’єктам чи масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, яка буде явно надмірною в порівнянні з конкретною та безпосередньо очікуваною загальною військовою перевагою [стаття 8 (2) (b) (iv) Римського статуту].

 _____

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному вебсайт USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Читати по темі: Забрала сімейні фото, щоб по ним ніхто ногами не пройшовся. Історія Вікторії Телевної

Катерина Черніговець / 27.02.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Під час оформлення заяви на компенсацію за житло, зруйноване російськими обстрілами, у заявників іноді виникає потреба змінити банківські реквізити картки “єВідновлення”, якщо банк відмовляє у проведенні платежу. Це може статися,...

читати історію

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Підприємиця з Донецька Ольга Лекова після окупації рідного міста переїхала до Києва. У 2016 році вона заснувала власну справу — студію ремонту та дизайну. Спочатку компанія була сімейною справою, яка...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу

Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику

Приватний будинок

Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової

Багатоквартирний будинок

“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової

Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої