Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

 “Свій зруйнований будинок я побачила в TikTok”. Історія Ольги Макогон

зруйновано: листопад 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / пров. Першотравневий , 115

“Ми переїхали до Кременчука. Це гарне місто, але з Бахмутом не зрівняється. Я дивлюся на фотографії й досі не можу повірити, що його немає. Хочу додому й готова жити навіть у підвалі”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ольга Макогон.

До початку великої війни жінка працювала у готелі “Україна” в Бахмуті. Разом з чоловіком облаштовували свій дім та мріяли, що на пенсії нарешті відпочинуть, але не склалося: 

“Як почалось вторгнення, ми не збиралися виїжджати. Я навіть на роботу ходила деякий час. Але у квітні почалися сильні обстріли. З вікна будинку я бачила, як горить завод шампанських вин та бомблять військову частину”.

“Прожили в Полтаві 20 днів і повернулися додому”

У квітні 2022 року сусіди Ольги виїжджали з міста й запропонували евакуюватися разом. Взяли мінімум речей, котів залишили на знайомих й опинилися у Полтаві: 

“Ми опинилися в чужому будинку, де були дев’ять людей. Спали на підлозі. Пробули ми там 20 днів. Я сказала чоловікові, що треба повертатися назад. Я була готова йти пішки додому”.

Поїхали, але пробули в Бахмуті недовго. Через обстріл 17 травня, коли загинули їхні знайомі, знову повернулися до Полтави. Цього разу поселилися в гуртожитку, де до війни жили іноземці. Вдруге вирішили приїхати в Бахмут в липні 2022 року, щоб забрати кошеня, яке залишилося. Планували повернутися знову в серпні, але вже були сильні обстріли.

В гуртожитку вони прожили півтора року. Але там сталася аварійна ситуація, яка змусила подружжя знову шукати нове житло.

“Облаштовуємо життя, щоб дурні думки в голову не лізли”

З Полтави подружжя переїхало до Кременчука. Туди їх покликав син, щоб вони були поряд з невісткою та онуком: 

“Ми знайшли непоганий будиночок, схожий на наш. Зробили ремонт у двох кімнатах. На вихідних часто приїжджає онук. Збираємося обробляти город. Займаємося різними справами, щоб дурні думки в голову не лізли”.

“В Бахмуті у нас залишилася одна стіна”

Будинок пані Ольги російські обстріли знищували поступово. В нього було три влучання. Спочатку було пошкоджено дах, згодом — зруйновано стіни. 

“Нам подзвонив сусід і сказав, що хати немає. Ми одразу зібрали всі документи й подали заявку у програму “єВідновлення”. Але нам сказали, що поки триває війна, ми не отримаємо компенсацію”.

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Якби була компенсація, то купили би дім у Смілі. Бахмут знищили — про це знає весь світ”. Історія Людмили Щербакової

Катерина Черніговець / 27.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення національного технічного університету нафти і газу. Заклад постраждав внаслідок російського обстрілу міста 22 червня 2024 року. Роботи після прильоту російської ракети тривали понад три...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

Тетяна Сітоленко народилася на Київщині, але своїм рідним домом називає Залізне на Донеччині. Саме в цьому місті прожила 47 років. Повномасштабне вторгнення росії у 2022 році змусило її переїхати до...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Заклад освіти

В Івано-Франківську завершили перший етап відновлення університету нафти й газу, який постраждав після російського обстрілу

Багатоквартирний будинок

“Після втрати дому я не здаюся і намагаюся розвивати свою лялькарську справу на Київщині”. Історія Тетяни Сітоленко

“Лише одиниці обрали компенсацію, більшість хоче відновити житло”. Історія волонтерки Валентини Кондрат’євої

У Реєстрі збитків для України вже понад 10 тисяч заяв, найбільше — з Маріуполя

Як отримати житло в кредит: детальний огляд оновленої програми єОселя

Приватний будинок

“Ти роками будуєш житло, а потім їдеш звідти з однією сумкою. Тому що з двома можеш не зайти в евакуаційний потяг”. Історія Ріти Сіобко

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова