Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

 “Свій зруйнований будинок я побачила в TikTok”. Історія Ольги Макогон

зруйновано: листопад 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / пров. Першотравневий , 115

“Ми переїхали до Кременчука. Це гарне місто, але з Бахмутом не зрівняється. Я дивлюся на фотографії й досі не можу повірити, що його немає. Хочу додому й готова жити навіть у підвалі”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ольга Макогон.

До початку великої війни жінка працювала у готелі “Україна” в Бахмуті. Разом з чоловіком облаштовували свій дім та мріяли, що на пенсії нарешті відпочинуть, але не склалося: 

“Як почалось вторгнення, ми не збиралися виїжджати. Я навіть на роботу ходила деякий час. Але у квітні почалися сильні обстріли. З вікна будинку я бачила, як горить завод шампанських вин та бомблять військову частину”.

“Прожили в Полтаві 20 днів і повернулися додому”

У квітні 2022 року сусіди Ольги виїжджали з міста й запропонували евакуюватися разом. Взяли мінімум речей, котів залишили на знайомих й опинилися у Полтаві: 

“Ми опинилися в чужому будинку, де були дев’ять людей. Спали на підлозі. Пробули ми там 20 днів. Я сказала чоловікові, що треба повертатися назад. Я була готова йти пішки додому”.

Поїхали, але пробули в Бахмуті недовго. Через обстріл 17 травня, коли загинули їхні знайомі, знову повернулися до Полтави. Цього разу поселилися в гуртожитку, де до війни жили іноземці. Вдруге вирішили приїхати в Бахмут в липні 2022 року, щоб забрати кошеня, яке залишилося. Планували повернутися знову в серпні, але вже були сильні обстріли.

В гуртожитку вони прожили півтора року. Але там сталася аварійна ситуація, яка змусила подружжя знову шукати нове житло.

“Облаштовуємо життя, щоб дурні думки в голову не лізли”

З Полтави подружжя переїхало до Кременчука. Туди їх покликав син, щоб вони були поряд з невісткою та онуком: 

“Ми знайшли непоганий будиночок, схожий на наш. Зробили ремонт у двох кімнатах. На вихідних часто приїжджає онук. Збираємося обробляти город. Займаємося різними справами, щоб дурні думки в голову не лізли”.

“В Бахмуті у нас залишилася одна стіна”

Будинок пані Ольги російські обстріли знищували поступово. В нього було три влучання. Спочатку було пошкоджено дах, згодом — зруйновано стіни. 

“Нам подзвонив сусід і сказав, що хати немає. Ми одразу зібрали всі документи й подали заявку у програму “єВідновлення”. Але нам сказали, що поки триває війна, ми не отримаємо компенсацію”.

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Якби була компенсація, то купили би дім у Смілі. Бахмут знищили — про це знає весь світ”. Історія Людмили Щербакової

Катерина Черніговець / 27.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Повноцінне житло з паркінгом повністю адаптоване для людей, які отримали поранення внаслідок російської агресії. Саме таким має бути  багатофункціональний комплекс, що будується на вулиці Миколайчука у Львові. Це тимчасове житло...

читати історію

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Весь час боїв за Суми Тетяна Жарик з родиною залишалася в місті. Навесні 2022 року її будинок не постраждав внаслідок вуличних боїв та постійних обстрілів. Минуло 2 роки й вночі...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Житло та реабілітація. У Львові зводять перший з восьми будинків для поранених переселенців

Багатоквартирний будинок

“У наш будинок влучив ворожий дрон, сусіди загинули, а ми тепер без житла”. Історія Тетяни Жарик

Підприємство

«Три контейнери пряжі та борги – ось з чого ми стартували на новому місці». Як Рубіжанська панчішна мануфактура з Луганщини відновлює виробництво у Львові

Багатоквартирний будинок

“Після Горлівки змінили 4 квартири. Одна — в окупації, інша — пошкоджена”. Історія Людмили Соломатіної

Після підриву Каховської ГЕС минув майже рік. Але 14 родин з Василівки на Миколаївщині досі не отримали кошти на відбудову

Як запорізькі краєзнавці вивозять музейні та сімейні реліквії. Історія екстреної допомоги з порятунку культурної спадщини

Показати те, що знищила росія. У Львові триває виставка “Тут був мій дім”

Багатоквартирний будинок

“Дивлюсь з п’ятого поверху, а там все горить. Сусідніх під’їздів просто немає”. Історія Олесі Прокопенко