Історії, які ви нам розповіли

головна / Історії, які ви нам розповіли / Бахмут

Історії, які ви нам розповіли
Приватний будинок

 “Свій зруйнований будинок я побачила в TikTok”. Історія Ольги Макогон

зруйновано: листопад 2022 / Донецька область , Бахмутський район , Бахмут / пров. Першотравневий , 115

“Ми переїхали до Кременчука. Це гарне місто, але з Бахмутом не зрівняється. Я дивлюся на фотографії й досі не можу повірити, що його немає. Хочу додому й готова жити навіть у підвалі”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ольга Макогон.

До початку великої війни жінка працювала у готелі “Україна” в Бахмуті. Разом з чоловіком облаштовували свій дім та мріяли, що на пенсії нарешті відпочинуть, але не склалося: 

“Як почалось вторгнення, ми не збиралися виїжджати. Я навіть на роботу ходила деякий час. Але у квітні почалися сильні обстріли. З вікна будинку я бачила, як горить завод шампанських вин та бомблять військову частину”.

“Прожили в Полтаві 20 днів і повернулися додому”

У квітні 2022 року сусіди Ольги виїжджали з міста й запропонували евакуюватися разом. Взяли мінімум речей, котів залишили на знайомих й опинилися у Полтаві: 

“Ми опинилися в чужому будинку, де були дев’ять людей. Спали на підлозі. Пробули ми там 20 днів. Я сказала чоловікові, що треба повертатися назад. Я була готова йти пішки додому”.

Поїхали, але пробули в Бахмуті недовго. Через обстріл 17 травня, коли загинули їхні знайомі, знову повернулися до Полтави. Цього разу поселилися в гуртожитку, де до війни жили іноземці. Вдруге вирішили приїхати в Бахмут в липні 2022 року, щоб забрати кошеня, яке залишилося. Планували повернутися знову в серпні, але вже були сильні обстріли.

В гуртожитку вони прожили півтора року. Але там сталася аварійна ситуація, яка змусила подружжя знову шукати нове житло.

“Облаштовуємо життя, щоб дурні думки в голову не лізли”

З Полтави подружжя переїхало до Кременчука. Туди їх покликав син, щоб вони були поряд з невісткою та онуком: 

“Ми знайшли непоганий будиночок, схожий на наш. Зробили ремонт у двох кімнатах. На вихідних часто приїжджає онук. Збираємося обробляти город. Займаємося різними справами, щоб дурні думки в голову не лізли”.

“В Бахмуті у нас залишилася одна стіна”

Будинок пані Ольги російські обстріли знищували поступово. В нього було три влучання. Спочатку було пошкоджено дах, згодом — зруйновано стіни. 

“Нам подзвонив сусід і сказав, що хати немає. Ми одразу зібрали всі документи й подали заявку у програму “єВідновлення”. Але нам сказали, що поки триває війна, ми не отримаємо компенсацію”.

Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.

Читати по темі: “Якби була компенсація, то купили би дім у Смілі. Бахмут знищили — про це знає весь світ”. Історія Людмили Щербакової

Катерина Черніговець / 27.03.2024

поділитись у соцмережах

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Війна, що триває в Україні, суттєво впливає на видобуток корисних копалин та вирощування сільськогосподарських культур. Росія контролює 27% території України і захопила не лише міста, а й ключові підприємства та...

читати історію

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Пусті вікна, крізь які чорніють вигорілі квартири. Обвалені панелі будівель, ніби зруйновані карточні будиночки. Вулиці, які проросли бур’янами. Саме так виглядала Північна Салтівка після першого року російських обстрілів. Цей мікрорайон...

читати історію

Рекомендуємо прочитати

Ціна війни. Чи зможе Україна вижити без вкрадених росією корисних копалин та врожаю

Будинок на Північній Салтівці: як живуть люди в одному з найбільш постраждалих районів Харкова

Перегузні, дельфіни та хохулі: які рідкісні види тварин втратила Україна та як відновити їхню популяцію

Підприємство

Втрачена міць містоутворюючих підприємств: як під час війни склалася доля “Артвайнері”, “Артемсолі” та “Колірмету”

Заклад охорони здоров'я

“Поки шукала доньку Соломію, то декілька разів з нею попрощалася”. Історія Оксани Фоменюк, яка пережила ракетний удар по лікарні “Охматдит”

Заклад охорони здоров'я

Місце, де зцілюватимуть душі. У Львові будують Центр реабілітації для українців, які пережили полон та тортури

Руїни в VR. Як українські компанії передають масштаби руйнувань

Відбудова по-російськи. Що і як відновила окупаційна влада в захоплених Маріуполі, Сєвєродонецьку та Волновасі?