головна / Історії, які ви нам розповіли / Херсон
“Мій чоловік загинув на фронті, а російська бомба знищила наш дім”. Історія Ольги Крилової
зруйновано: березень 2024 / Херсонська область , Херсонський район , Херсон / Миколаївське шосе , 11а
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
березень 2024
Адреса:
Херсонська область ,
Херсонський район , Херсон ,
Миколаївське шосе , 11а
Ольга Крилова родом із Запоріжжя. Вісім років тому приїхала працювати до Херсонського театру акторкою. Там познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком. Разом вони пережили повномасштабний наступ рф та окупацію.
Після звільнення міста Антон пішов до лав ЗСУ, але влітку 2023 року загинув на Донецькому напрямку. А у березні 2024-го російська бомба знищила їхнє житло. Попри небезпеку постійних обстрілів, жінка продовжує працювати в Херсоні та виходить на сцену до глядачів.
“Під час окупації було тихіше, але страшніше”
З початку великої війни Ольга не залишала Херсон. У можливість повномасштабного вторгнення не вірила. Спочатку думала, що це просто залякування, потім — що продовжиться день-два, тиждень і все закінчиться.
“З міста стало небезпечно виїжджати, бо людей почали обстрілювати. Мої театральні колеги розповідали, що вони під дулами пістолетів виїхали з третьої спроби. Тому ми чекали, коли нас звільнять і не залишили свій дім. В окупації було тихіше, ніж зараз, але страшніше. Росіяни були дуже агресивні — у нас пропадали люди, їх катували. Вони весь час ходили зі зброєю і насміхалися. Не можна було слухати українську музику та говорити рідною мовою”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ольга.
День звільнення міста назавжди залишився в пам’яті, як один з найщасливіших.
Раділи, але не знали, що очікувати далі. Постійні обстріли міста та руйнування стали частиною буденності.
“Розплющила очі й побачила, що стіни немає”
Ввечері 8 березня 2024 року армія рф в черговий раз атакувала Херсон. Авіабомба влучила біля багатоповерхівки, де жила Ольга Крилова.
“Я була вдома, сиділа на підлозі й гралася з собачкою. Потім почула гучний звук. Від сили удару полетіло каміння та пісок. Коли я розплющила очі, то побачила, що стіни немає”.
Після удару весь під’їзд і стіна рухнули. Перший поверх був заблокований. З-під завалів третього поверху врятували літню пару.
Під’їзд, де жила Ольга, знаходиться в аварійному стані, в інших — повилітали вікна.
“Наступного дня на свій страх і ризик я піднялась у квартиру. Забрала те, що бачила. В одну кімнату були заблоковані двері. Дуже допомогли люди — поділилися ковдрами, подушками та простирадлами, привозили їжу. Директор театру запропонував мені тимчасове житло”.
Фінансового допомогти Ользі можна за реквізитами:
5363 5420 9210 5478 (Ольга Крилова)
_____________
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю платформи Свій дім і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.
Читати по темі: “Після удару дроном маму збирали по частинах, а з живота витягли дверний глазок”. Історія Ренати Нікової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство