головна / Історії, які ви нам розповіли / Торецьк
Втратила дім, жила в Польщі, але повернулася до України. Історія Оксани Титаренко, переселенки з Торецька
зруйновано: червень 2024 / Донецька область , Бахмутський район , Торецьк / 91 Дивізії , 1
Багатоквартирний будинок
Дата руйнування:
червень 2024
Адреса:
Донецька область ,
Бахмутський район , Торецьк ,
91 Дивізії , 1
Оксана Титаренко жила в Торецьку Донецької області разом з донькою та онукою. Напередодні повномасштабного вторгнення вони переїхали у відремонтовану квартиру, а вже навесні 2022 року жінка наполягла на евакуації, бо обстрілів стало більше і відчувалося, що ворог наближається. Зрештою, родина виїхала та зупинилася у Дніпрі, розуміючи, що назад вони вже не повернуться.
“В червні 2024 року в торецьких групах побачила фото мого дому. І зрозуміла, що фактично його більше немає. Наш будинок треба лише зносити. Два під’їзди вигоріли, а мій частково зруйнований. Сусідня секція знищена з першого по дев’ятий поверхи. Перекриття пошкоджено, дах в дірках. Мама та сестра також залишилися без житла. У них навіть стіни не встояли від обстрілів”, — розповіла Оксана журналістці “Свій дім.
“Могли бути на Краматорському вокзалі в момент ракетного удару, але не доїхали”
Торецьк родина покинула 8 квітня 2022 року. Спочатку зареєструвалися на евакуацію, яку організувала місцева адміністрація. Плани змінилися, коли подруга Оксани попередила їх, що дорога може бути замінована і це небезпечно. В паніці, жінкам довелося шукати машину до Краматорська.
“Добре запам’ятала цей день. Я була шокована, не розуміла, як виїхати, які речі з собою брати. В мене майже не було готівки, а місцеві таксисти відмовлялися везти нас в Краматорськ. Тому ми доїхали до Покровська і чекали там на електричку. Біля нас на вокзалі стояв поліцейський. Ми розговорилися. Йому надійшло повідомлення про те, що росія атакувала Краматорський залізничний вокзал. Я зрозуміла, що ми могли там бути в той момент. І це просто не вкладалося в голові”.
Родина доїхала до Дніпра, декілька днів прожили в школі, а згодом організовано поїхали далі та опинилися в Польщі.
“Життя нас трошки покидало. Півтора місяця ми пробули в Польщі. Нам зустрілися хороші поляки, які залишили в пам’яті добрі спогади, але загалом там було важко. Не дивлячись на те, що за житло ми не платили, але це була чужа країна і люди. Тому вирішили повернутися назад у Дніпро”.
Півтора року допомагала переселенцям в шелтері
До великої війни Оксана 24 роки працювала на місцевому підприємстві, а коли повернулися в Дніпро з Польщі, то одразу влаштувалася на роботу. Півтора року вона працювала санітаркою в шелтері, який приймав людей з інвалідністю, які виїжджали з зони бойових дій.
“Це була важлива, але фізично та морально важка робота. Людей привозили в жахливому стані. Вони потребували піклування та догляду. Я міняла памперси, купала та годувала їх. Але я більше не витримала і звільнилася”.
Зараз в Оксани нова робота, але планує її змінити та знайти щось постійне. Разом з донькою й онукою понад два роки орендують квартиру, але хочуть мати власний куточок.
Отримати компенсацію за знищене житло немає можливості. Комісія, яка мала б обстежити зруйновані об’єкти, через безпекову ситуацію не може це зробити.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Читати по темі: “Шукаємо новий дім на Кіровоградщині: повернення до Торецька вже неможливе”. Історія Катерини Полякової
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року через обстріли, бомбардування та інші воєнні дії були пошкоджені або зруйновані численні пам’ятки архітектури. За даними Міністерства культури та...
читати історіюЗаклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
За даними Міністерства освіти і науки України, станом на листопад 2024 року відновлено чверть шкіл, які постраждали від початку повномасштабного вторгнення рф. У Київській області на початок 2024 року відбудували...
читати історіюПідприємство
Відновили бізнес у пам’ять про загиблого сина: історія родини Ольшанських і їхнього найбільшого кизилового саду в Європі
Субсидія на оренду житла для ВПО у 2025 році: як отримати допомогу
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Рекомендуємо прочитати
Об'єкт культури
Пам’ятки архітектури національного значення — на якій стадії відновлення визначних будівель в різних містах України?
Заклад освіти
Від великих проєктів до дрібних ремонтів: як відновлюють школи на Київщині
Підприємство