головна / Історії, які ви нам розповіли / с. Ходосівка
“З другим днем народження мене привітали працівники ДСНС, а від друзів та знайомих я отримала велику підтримку та допомогу”. Історія Ніни Сиротюк, чиє житло зруйнував російський шахед
зруйновано: жовтень 2024 / Київська область , Обухівський район , с. Ходосівка / Тарасівська , 13
Приватний будинок
Дата руйнування:
жовтень 2024
Дата додавання до бази:
18 листопад 2024
Адреса:
Київська область ,
Обухівський район , с. Ходосівка ,
Тарасівська , 13
У 2020 році Ніна Сиротюк здійснила свою мрію — придбала двоповерховий будинок у селі Ходосівка на Київщині, та зробила ремонт. Це була мета, до якої вона йшла все своє життя. Але 26 жовтня 2024 року, о шостій ранку, уламки російського шахеда поцілили в її дім, пробивши дах, який загорівся. Все впало на спальню, де в цей час спала жінка. Те, що вона вціліла — диво, в яке не одразу повірили навіть працівники ДСНС. Наразі будинок непридатний для проживання: що не згоріло від вибуху, те залило водою під час гасіння пожежі.
Ця біда об’єднала багатьох людей. На заклик її дітей про допомогу, через годину приїхали друзі та знайомі, щоб навести лад у будинку.
“Мої діти відкрили банку для збору коштів і навіть не сказали мені про це, бо знали, що я б відмовилася — я завжди звикла допомагати людям і ніколи не думала, що мені доведеться просити щось для себе. Я плакала, коли донатили навіть школярі, які присилали по 100 грн, і незнайомі люди. Я щиро вдячна Галині Герезі, засновниці компанії “Епіцентр”, яка відгукнулася, за її безмежну щирість і людяність — і тим, хто допоміг коштами, і тим, хто приносив теплий одяг. Окрема подяка подрузі, яка привезла гарячу їжу та чай для всіх, хто цілий день виносив згарище. Я вдячна своїм сусідам, які постраждали самі, але першими прийшли на допомогу, за можливість знайти слова підтримки, та матеріальну допомогу”, — розповіла журналістці “Свій дім” Ніна Сиротюк.
Особливо пані Ніну розчулила одна історія. Пара, яка знала її через знайомих, попросила гостей на своєму весіллі замість подарунків переказувати кошти на її рахунок. Як сказала наречена, ця історія відгукнулася в їхніх серцях:
“Я вдячна колективу сина, компанії АО РІ Груп, які надали матеріальну допомогу, друзям доньки, вони неймовірні люди. Дякую моїм друзям з Івано-Франківська – родині Андрія Кулявця, подрузі Герміні, колегам з ГО МАПТЕ, психологам колегам, людям, яких я не знала, але отримувала від кожного слова підтримки та бажання допомогти. Творець не тільки мене врятував, а і широко показав мені можливості, відкрив нові знайомства, показав всі сторони нескореності і великої Душі нашої нації, людяності. Я вчуся просити про допомогу і всесвіт щедрий до мене. За 7 днів люди задонатили 282 776 грн. Хіба це не чудо?”
“Працівники ДСНС привітали мене з другим днем народження”
Вибух стався о шостій ранку, коли Ніна Сиротюк спала. На її будинок впали уламки російського шахеда.
“Я прокинулася від вибуху або від чогось іншого. Описати зараз важко, що це було. На мене летіли стіни та дах. Це сталося лише з моєю спальнею, всі інші кімнати уламки не пошкодили. Дерев’яне перекриття будинку загорілося. Приїхали три пожежні машини, які десь годину гасили вогонь”, — пригадує жінка, яка дивом не постраждала, — ДСНСники навіть привітали мене з другим днем народження. Вони казали, що це нереально, що я не постраждала. Я відповідаю, що Богу потрібно було мене спасти. Значить, я ще для чогось потрібна цьому світу”.
Біда об’єднала людей. Тижневу роботу зробили за день
Дах в домі пробитий та згорів. На першому поверсі всі затопило, а стеля на другому не витримала потоку води й впала. Зараз Ніна живе у доньки.
“Мені дуже допомогли друзі та знайомі. Все це організували діти, які приїхали з Києва. До вечора розбирали завали та вичерпували воду. За день зробили тижневу роботу. Будівельники, які там були, назвали “кіборгами” дівчат, які гарячу мінвату знімали руками. Завдяки швидкій допомозі комунальної служби Ходосівської ОТГ, які пригнали трактор і причеп, організували працівників, на чолі з керівником Людмилою Миколаївною швидко вдалося вивезти все непридатне. Люди виносили уламки та зруйновані речі. Я всім дуже вдячна, бо в той день була в розгубленому стані”, — пригадує вона.
Наразі зібрані всі документи, завдячую за оперативність кожному органу влади, які не дивлячись на величезні навантаження роблять неможливе. Працівникам Ходосівської Громади, окреме дякую. Однак саму заяву до програми “єВідновлення” поки не подала:
“Ми звернулися до різних будівельних організацій, щоб порахувати кошторис на відбудову будинку. Я не очікувала, що сума буде такою високою. Крім того, на сьогодні дуже важко знайти вільну бригаду для, наприклад, відновлення даху. Їх мало, а попит на такі послуги величезний, власне як і суми, які складають понад 600 тис, і це лише дах”.
Від топменеджерки до психологині, яка допомагає військовим та цивільним
Пані Ніні важко просити про допомогу, але допомагати іншим їй приносить велике задоволення. Жінка має великий досвід у сфері харчового виробництва, якому присвятила 37 років та була топменеджеркою в національних компаніях. Але вона завжди цікавилася психологією, і у 2020 році вирішила “перезавантажитися” й займатися тим, що до душі. У 2022 році здобула четверту освіту і стала дипломованою психологинею. Зараз консультує цивільних та військових.
“Коли почалось повномасштабне вторгнення, ГО “Обійми” набирало групи волонтерів для допомоги людям. Наразі вона є членом Міжнародної асоціації психологів та тренерів експертів. Тоді я до них долучилася. Зараз, якщо потрібно, я досі провожу безкоштовні консультації. Тому що не у всіх є кошти на психолога, але вони потребують допомоги”, – розповідає вона.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
Читати по темі:
Міжнародний реєстр збитків. Нові правила та можливості для подання заяв
поділитись у соцмережах
Рекомендуємо прочитати
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Марина Бражнікова з Луганська за останні десять років пережила багато випробувань. У 2014 році росіяни окупували її рідне місто, вона втратила дім і прибутковий бізнес. Її родина вимушено евакуювалася до...
читати історіюСоціальне житло для переселенців: як отримати
Близько 5 млн українців вимушені жити у статусі “внутрішньо переміщених осіб”. Вони опинилися в інших регіонах країни та вмістили життя в декілька валіз. Здебільшого їм довелося розпочинати все з нуля:...
читати історіюєОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок
“Моя бабуся загинула внаслідок російського обстрілу. Діставати її тіло з-під завалів довелося самотужки”. Історія Валерії Донцової
Відновлення вікон після обстрілів: що робити, якщо вибух вибив скло
Рекомендуємо прочитати
Двічі втратила дім через окупацію Луганщини, але найстрашніше випробування чекало попереду. Історія Марини Бражнікової
Соціальне житло для переселенців: як отримати
єОселя: шанс на нову домівку для українців
Як змінити реквізити картки “єВідновлення”, коли банк відмовляє у проведенні платежу
Екологічний підхід: переселенка з Донецька створює меблі для укриттів з переробленого пластику
Приватний будинок
Живе на Тернопільщині та розповідає людям про схід і терикони. Історія двічі переселенки Оксани Муравльової
Багатоквартирний будинок